Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A farkassal melyik kutya...

A farkassal melyik kutya tudna elbánni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 13:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Egy tisztességes KÁJ vagy egy tisztességes Kangal szerintem tud okozni kellemetlen pillanatokat egy ordasnak.

De a hasonló kaliberű kutyák szintén.

2013. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Sérülést lehet hogy okoz,de a farkas 90cm magas és 60-70 kiló,vagyis még nagyonn is mintt a kutya,és a téli bundája 2x olyan mintt a kutyáké.És ha a méretek egyeznek háziállat és vad között,akkor a vad nyer.

Házi macska-Vadmacska

Tehén-Kafferbivaly

Sertés-Vaddisznó

2013. febr. 19. 18:11
 13/31 anonim ***** válasza:

Azért azoknál az állatoknál,amiket leírtál,elég nagy méretbeli eltérések vannak.

Azért vannak/lehetnek olyan esetek amikor a farkas veszt.Ilyenkor a legapróbb hiba miatt már veszthet az egyik fél,amiből sajnos már nem tud tanulni,mert kinyiffan szegény.

Szerintem egy kangal vagy egy kau is csak óriási szerencsével gyűrne le egy egészséges,megtermett farkast.

2013. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérődzők nem szoktak fajok közt párbajozni :-D

A vadmacska egyébként jóval nagyobb a házicicánál.

A tehén és a sertés pedig mesterségesen vannak hízlalva, közük nincsen a nagy tulokfélékhez.


Egyébként:

Ha kutyáról beszélünk, akkor nyilván csak olyannak van esélye, ami nem anyu takarója alá bújva éli életét és formailag erre alkalmas, esetleg éppen erre tenyésztették. Praktikusan a hosszú szőrű (Nem, nem, a Collie nem!!) fajták közül a nagyok ilyenek. Még ha nem is erre voltak tenyésztve.


Egy átlag farkas 50 kg (nem 60-70, ez a felső határ inkább!), ezzel (most csak a tömeget nézve) bőven versenyképes egy Bernáthegyi (60 kg), egy Komondor (50 kg), Kangal (50kg), Rottwiler (50 kg), Dán Dog (60kg), Tibeti masztiff (60kg) stb.


Ebből van, amit alapból kizárnék, pl szerintem még egy egyébként nem ölebnek nevelt Rottweiler sem tudna mihez kezdeni egy farkassal (pontosabban nem tudná megvédeni magát, mert a faj max emberek legyűrésére volt nevelve), de pl a hosszú szőrű pásztorkutyák bármelyikére szívesen fogadnék. Ezek eredetileg tényleg őriztek nyájakat, a tömött szőrük védi őket a harapásoktól, ha megfelelően nevelik őket, kemény ellenfelek.

2013. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
hát nemtudom..a legnagyobb farkast amit találtak az 90kg volt.A szőr annyira véd mintt a haj a fejen.Amúgy meg a farkasnak sokkal jobban tapadnak az izmai (3x) és a bundája és a szőrzete is jóval nagyobb...A farkas már évezredek óta él és a gyilkolásra született míg a kutyák már nem..ők csak védik a nyájakat JÓL MONDOD de azt sem egyedül.Hallottad azt a történetet hogy 1 magányos farkas elment egy kis birkahúsé és 10-12 kangal rátámadt (erdélyben) és 1 óra kellett hogy megöljék őt.(persze elég nagy farkasról van szó)
2013. márc. 1. 15:28
 16/31 anonim ***** válasza:

"a legnagyobb farkast amit találtak az 90kg volt (...) 1 magányos farkas elment egy kis birkahúsé és 10-12 kangal (...)


Ugye tudod, hogy ez a legenda kategóriája? Vagy ha nem, akkor is extrém eset?

Tigrisből is tudok olyat mutatni neked neten, ami a normál méret többszöröse, de az is extrém példa. És extrém példából mindig van egy még extrémebb, úgyhogy ez nem igazán mérvadó.


"A farkasnak sokkal jobban tapadnak az izmai (3x)"

Ezt honnan veszed?


"és a bundája és a szőrzete is jóval nagyobb..."

Ez az adott farkas élőhelyétől függ, fajon belül is különböző szőrzetű változatok vannak. Épp úgy, mint a kutyáknál. És bőven van nagyobb szőrű kutya..


"A farkas már évezredek óta él és a gyilkolásra született"

Ez nem érv. A kutya evolúciós nagyságrendben, génállományban elenyésző mértékben tér el a farkastól és pont ez mutatja jól, hogy kis idő alatt is milyen komoly változások lehetnek egy faj viselkedésében. Nem érdekli a kutyát sem, hogy a farkas mióta változatlan (,, '') faj, a történelem patinája nem jelent pluszpontot face-to-face harcban. Az erszényes farkas is mennyivel ősibb ragadozó, mint a kutya, mégsem emelték kalapjukat az Ausztráliában lassanként elvaduló kutyák, hanem gond nélkül kiirtották őket.


"de azt sem egyedül."

És a farkas mikor vadászott egyedül??


ui.: Az első szelídített farkasok/kutyák legalább 36.000 éve jelentek meg (pontosabban a legidősebb ilyen leletek ennyi idősek, lehet, hogy régebben is voltak már). Ezek nyilván nem ölebnek voltak tartva, hanem elsősorban vadász/juhász-kutyáknak. Azóta nagyjából folyamatosan tenyésztettek ezekből a fajokból még jobb kutyákat ugyanerre a célra. Küzdelemre, védekezésre, nem egy szalon szőnyegére.

2013. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

aha jólvan akkor szóval te mindenkinél mindent jobban tudsz.A 90kg-os farkasd az igaz mert mutatták a TV-be is és ne ellenkezz megint mert szerintem ők jobban tudják.A kangalosról meg annyit hogy az igaz ésha megakarod nézni akkor szokták adni a NTW-en.Ez lehet hogy nemigaz de mind1.

Idézek akkor dolgokat amit olvass el.:

-Hegyi Mihály barátunk mesélte,hogy egy hajtásban lőtt farkast nyúztak. Miután lekerült a bőr róla ámulattal figyelték a csupasz izomzatot, ami a marjától a nyakáig tartott a farkasnak.

-Az Európai szürke farkas esetében esélytelen az egy az egyben való küzdelem a kutya számára, hacsak nem valami sérült,vén,vagy kölyök farkasról beszélünk.

-Még azonos súly mellett is, sokkal-sokkal erősebb a vad. Amit fontos tudni, hogy egy vadállat izomzata, felépítése, struktúrája össze sem hasonlítható,még egy edzett kutyáéval sem. Minimum 3 x erősebbek a vadállati izomzatok, azonos súly mellet, mint a kutyáké.

-Össze-vissza egy történet volt, ahol a farkast elkapták a kutyák 5 év alatt!

-„A farkas minden vad állatnál legveszedelmesebb, örökös rettegésben tartotta a juhászokat. Mert még a legnagyobb juhászkutyától sem félt, hiába volt örv a nyakába,még akkor is összeágaskodott a legnagyobb és legerősebb komondorral is. Ha pedig a örv nem volt a nyakába vagy pedig a juhász a legnagyobb elszántsággal rá nem rohant,hogy kutyájának segítsen. Akkor a farkas a legnagyobb juhászkutyát torkon ragadta és percek alatt meg is ölte és széjjel is tépte mint a rongyot.

TESSÉK.EZT AZOK MONDTÁK AKIK ÉRTENEK HOZZÁ ÉSHA KELL AKKOR KÜLDÖM IS A WEBOLDALT.

2013. márc. 2. 17:16
 18/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, te kérdeztél és én normálisan válaszoltam, legjobb tudomásom szerint pedig próbáltam érvelni amellett, amit igaznak vélek. Ezért visszautasítom az olyan támadó mondatokat, hogy "szóval te mindenkinél mindent jobban tudsz".


Ha elolvasod rendesen, amit írtam, akkor láthatod, hogy lehetségesnek tartom, hogy egy farkas 90kg tömegű legyen, csak irrelevánsnak tartom a kérdés szempontjából, mert ez nem az átlag farkas mérete.


Mi az az NTW? Ha gondolod, linkeld be, megnézem.


"-Az Európai szürke farkas esetében esélytelen..."

Nem értem! Nem ezt kérdezted, hogy van-e esélye? Minek kérdezed, ha eleve megrögzött elképzelésed van a válaszról? És minek írod le ezt a mondatot? Ez nem érv, hanem egy kijelentés, aminek éppen az igazságtartalmáról vitázunk!


"Minimum 3 x erősebbek a vadállati izomzatok, azonos súly mellet, mint a kutyáké."

Ez megint egy értelmetlen mondat, egy adott izomtípus adott méretben ugyanakkora erőt képes kifejteni, mint egy vele azonos méretű és típusú. Ez biológiai tény, akkor is, ha egy vadász írta a fentit.

Azt vitathatjuk, hogy egyébként az testtömegnek mekkora része izom egy adott kutyafajtánál és egy farkasnál, de biztos vagyok benne, hogy a már említett kutyafajták esetében a farkashoz képest nincs nagy különbség.

Ennél sokkal fontosabb, hogy alkatilag más egy kangal és egy farkas. A kangalok nagy, zömök állatok, erősek, de lassabbak a farkasnál.


"Össze-vissza egy történet volt, ahol a farkast elkapták a kutyák 5 év alatt"


Igen, meglehet. Csak ennek nem az az oka, hogy ne lett volna a kutyák számára nyertes szituáció, hanem az, hogy a farkas okos és ha felismeri, hogy vesztésre áll, akkor lelép. A kutya meg nem követi, mert nem az a dolga.

Csak akkor fordulhat elő ilyen eset, ha sarokba szorítják a farkast (egyedül). De ez nem egy jellemző forgatókönyv.


Az alulírt idézetednek utánanéztem. Az 1800-as évekből származik egy pásztor elmondásából. Sajnos ez sem túl hihető forrás.


10-20 évvel ezelőtt egy kanadai biológus kiköltözött az északi sarkkörre a farkasok közé, mert a helyi inuit vadászok panaszkodtak az állami szervek felé, hogy a farkasok annyira megtizedelik a rénszarvas-állományt, hogy nincs mire vadászniuk és ez a megélhetésüket fenyegeti. Ezt ott is számos történettel alátámasztották.

A biológus fickó kint élt hónapokig a nagy büdös semmi közepén, egy falka tőszomszédságában és pontos feljegyzéseket készített. Kiderült, hogy a farkasok ez idő alatt alig néhány alkalommal ejtettek el rénszarvast. Tekintettel az állandó vadászterületükre és arra, hogy a szarvasok csak néha vonultak át azon, ez lehetetlen is volt. Valójában a táplálékuk kb. 80%-át egerek és egyéb kistestű rágcsálók adták. Az őslakosság viszont tucatjával lőtte a rénszarvast saját maga és kutyái számára. Valójában miattuk fogyott az állomány.


Ez egy elég tanulságos eset szerintem, jól mutatja, hogy bár a farkas valóban komoly ragadozó és ha teljes erejét beveti, akkor félhet, aki szembekerül vele, de a "gyilkolásra született, mindenkit rettegésben tartó gonosz szupererős vadállat" képe leginkább a népi hiedelmeken alapul.


Ja és kérlek ne kiabálj, a netikett tiltja és remélhetőleg a GyK szabályzata is.


"mert mutatták a TV-be is és ne ellenkezz megint mert szerintem ők jobban tudják"

A 'merőkjobbantuggyák' és a 'mutattákaTéVébe' nem igazán érvek.


Megnéztem a weboldalt, amiről voltál kedves kimásolni néhány bekezdést (be is linkelhetted volna akkor már).


Van néhány dolog, amit tisztába kell rakni azzal kapcsolatban. Pl.: írja, hogy egy farkast csak 2-3 kutya tudott megölni. Ez a mondat nem azt jelenti, hogy 2-3-szor erősebb a farkas, hiszen a kutyák ez után élték életüket tovább. Ha az a 2-3 abban a küzdelemben lenullázódott volna, akkor mondhatnánk.. De nem.


Ugyanígy írja, hogy egy farkast az első 1-2 kutya nem mert megtámadni, és amikor már egy tucatnyi kutya volt ott, akkor is sokáig tudta védeni magát egy lyukban. A szerző persze a konklúzióban megint a farkast misztifikálja, pedig nem sokkal előtte épp ő írja, hogy a kutyák harcmodora (a jobb túlélés érdekében) az, hogy ha nem muszáj, nem esnek neki egyedül a farkasnak, hanem túlerőben körbeveszik és felváltva 1-1 apróbb támadással fárasztják.

Ez megint nem azt elemzi, hogy önmagában az erejükben mekkora különbség van.


Én nyitott vagyok mindenre és ez az oldal is olykor hitelesnek és érdekesnek tűnt, de attól még érződik, hogy nagyrészt egy többedik kézből átadott történetet értékel egy nem kifejezetten szakértő személy..

-


Egyébként meg tényleg eléggé szétválnak itt a kérdések. Számomra a kérdésed azt jelentette, hogy ha bezárnánk egy zárt térbe egy farkast és egy kutyát halálig tartó küzdelemre, akkor milyen kutyának lenne esélye.

Én itt még mindig fenntartom, hogy szerintem több kutyafajta is abszolút esélyes a farkassal szemben, csak az nem garantálható, hogy épségben kijön a ringből ő is és még hosszú életet él.


A béta változatú kérdés az, hogy a valós szituációkban milyen esélyei vannak egy kutyának. Ez gyakorlatilag értelmetlen, hiszen a hivatkozott oldalból is kiderül a nyilvánvaló: A kutyáknak az a feladata, hogy megvédjék a nyájat és a következő támadáskor is még életben legyenek; ezzel szemben a farkas célja az, hogy kicselezzék a kutyákat és zsákmányoljanak egy jószágot, majd épségben távozzanak, de ha muszáj, nem haboznak direkt módon támadni.

A kutya számíthat fajtársai és gazdája érkező segítségére, a farkas nem.


Egészen más szituáció, mindkét fél kíméli magát, próbálja a legkisebb veszteséggel elérni a győzelmet.

2013. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

[link] olvassd a 2/3-ától a 3 farkaskoponya feletti részt ahol már a farkasról beszélnek.

Énmég mindig úgy gondolom hogy a farkas tapasztaltabb egy mérkőzésben mintt a kutya demár nem vitázom.

2013. márc. 2. 20:29
 20/31 A kérdező kommentje:
tudom hogy van pár hihetetlen történet énsem hiszem el az egészet de párat elhiszek.
2013. márc. 2. 20:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!