Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Dúvadat ölhet csak úgy bárki...

Dúvadat ölhet csak úgy bárki ha úgy alakul?

Figyelt kérdés
Mondjuk bejön egy róka a kertbe én meg megölöm mert nem tudom csak úgy akkor ezért megbüntetnének?
okt. 14. 16:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
41%
Valójában már marhát is csak vágóhídon vágathatsz de nálunk mondjuk egy borz ölte a tyúkokat azt hurokkal megfogtam és nagyapám agyonverte de ez is igazából tilos a hurkozás is meg bármilyen erdei állat leölése is ugyanis minden erdei állat egy vadásztársaság tulajdona. Ettől függetlenül nálunk van egy őz is a fagyasztómban.. két őzbak össze verekedett és az egyik belehalt apum pedig pont ott volt úgyhogy betette a kocsiba én meg itthon megnyúztam. De hivatalosan ez is lopás de ha nem derül ki nem zavar senkit
okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#10

Igen van jogom állatokat ölni, napi szinten eszem húst és a világ nagyrésze is így van vele

Teljesen normális állatokat megölni és megenni

okt. 14. 17:24
 13/33 anonim ***** válasza:
92%

A haszonállatokat igen de te pl random nem mehetsz ki vadászgatni rókára vagy őzre mert ha biza valaki feljelent vagy elkap a vadőr mert nálunkk az is járja a határt erre felé akkor bizony beszoptad. Menj el vadásznak ha ennyire lövöldözni akarsz. Olyan ez mint a horgászat ott sem hozhatsz el kénye kedved szerint minden halat. Annak is vannak szabályai és ennek is. Járj utána.

Egyébként én személy szerint szeretem a rókákat és ha engedélyezett lenne tartanék is de nem lehet.

okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem fogod fel, te agyhalott, hogy NEKED nincs jogod még dúvadat ölni sem? Ugyanúgy, ahogy emberek esetében sincs jogod önbíráskodni!
okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
52%

Magyarországon az állat- és vadvédelmi szabályokat rendkívül rugalmasan értelmezik, azaz sehogy. Én egyszer feljelentettem egy gyökeret, aki Facebookon hencegett vele, hogy pitbullokkal "vadászik" vaddisznóra, és elevenen tépeti szét őket. Se puska, se vadászengedély. A vadászati törvény előírja, hogy az állatot szenvedéstől mentesen kell elejteni. Az illetékes hivatal elutasította a feljelentést azzal, hogy nincs itt semmi baj, mert a vaddisznó veszélyes, és így érthető, ha a "vadász úr" nem akar közel menni hozzá.


Hasonlóképpen működik a "kártevők" vadászata is. Ami mozog, az kártevő és pont. Évente kismillió kutyát meg macskát lőnek agyon ezek a vérgőzös állatok, mindig azzal az ürüggyel, hogy jaj, megeszi a nyulakat. (Azokat a nyulakat, amelyeket aztán szintén ünnepélyesen halomra lőnek, mert "túlszaporodtak"...) Nagyban megy a csapdázás, hurkozás is. Ez csak akkor tilos, ha nem vagy a vadász puszipajtása. Na meg persze az olaszok is zavartalanul járnak hozzánk védett madarakat gyilkolni, és otthon eladni éttermeknek. Ez csak addig ütközött némi akadályba, amíg volt határellenőrzés. Akkor is hetente bukott le egy ilyen bűnöző.


Egy haverom fegyvermester Veszprémben. Mutatott egy-két puskát, amit behoztak hozzá. Nagy részük azt sem tudja megmondani, milyen kaliber, nemhogy milyen típus, vagy mi a száma. Elég gyakran papír sincs hozzájuk, mert még a hetvenes években elvesztették. Ezeket le kell foglalnia, és hívnia a rendőrséget. Hőbörögnek is a vadászok, hogy hogy képzeli. De ami marad, abban sincs köszönet. Volt olyan puska nála, aminek át volt lyukadva a csöve, majd a lyukat behegesztették, és "jóleszazúgy!"


Ezek után nincs semmi értelme azon vekengeni, kinek mihez van joga. Ha valaki csapdába ejt egy rókát, az papíron bűncselekmény, a valóságban meg kijön a vadász, megdicséri, aztán fejbe lövi az állatot a ketrecben. Ja, hogy ellési időszak volt, na és? Ez is mindennapos.

okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos igazad van 15 manapság itt már nem foglalkoznak semmivel az emberek még egymással sem nem hogy az állatokkal.
okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%

Rókát ugyanúgy csak a területileg illetékes vadgazdálkodó szervezet (vadásztársaság) engedélyével lehet elejteni, mint mondjuk szarvast. És csak vadászengedéllyel rendelkező személynek. Ha egy terület nem minősül vadászterületnek, akkor a legközelebb eső vadászterület tulajdonosa az illetékes.

Ha téged rajtakapnak a róka elpusztításán, az vadorzásnak minősül. Annak ellenére, hogy ha vadászengedélyed van, akkor a legtöbb apróvadas társaságnál ingyen vadászhatsz rókára.

okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%
Ha már leölöd szegény Vukkékat, vajon megnyúzod a bundáját ágyelőnek? Husikáját elrakod a téli napokra, hogy ne menjen kárba?
okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
59%

Jogod nincs megölni senkit és semmit, legfeljebb abban az esetben, ha önvédelem, ott pedig az arányosság számít: ha téged meg akar ölni valaki/valami, akkor megölheted, hogy mentsd magad, ha máshogy nem tudod.

Az, hogy nem büntetnek állatok megöléséért az annyit jelent, hogy a jog nem hatalmaz fel rá, de nem is tiltja egyértelműen. Mondjuk a morál tiltja, de benned olyan nem nagyon van, kérdező.

Vegyél egy medvecsapdát és állj bele.

okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%
Említett fegyvermester barátom, akinek értelemszerűen van jó néhány saját lőfegyvere is (köztük pl. AR-15), mondta, hogy ha bejönne széttúrni egy falka vaddisznó a kertjét, nemhogy le nem lőhetné őket, de még a levegőbe sem lőhetne, hogy elriassza őket. Előbbi orvvadászat és állatkínzás lenne (függetlenül attól, hogy ugyanaz történne, mintha egy hivatásos vadász lövi le), utóbbi meg garázdaság. Mindkét esetben csomagolhatná össze a fegyvereit az összes engedélyével együtt, hogy könnyen át tudja adni a rendőrségnek örökre szóló elkobzásra.
okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!