Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy koponyát (valószí...

Találtam egy koponyát (valószínűleg őzé). Mennyire veszélyes haza vinni? Van bukéja...

Figyelt kérdés

szept. 10. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Fúj. Miért akarod hazavinni? Ha most büdös, akkor ha letisztítod utána nem hinném, hogy az marad. Ha most nem büdös akkor nem hinném, hogy nálad azzá válik, de nem vagyok hozzáértő.


Szerintem hívj fel egy preparátort, hogy mit csinálj vele.

szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Vagy kèrdezd meg az MI-t.
szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Milyen célból akarod hazavinni?
szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Valamilyen savval szokták kezelni (a maradék "nem-csontot" leszedni), úgy emlékszem.
szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, bakot lőttem: kifőzni szokták (célszerűen szabadtéren...) :

[link]

(a 10:32-es vagyok)

szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

A savak oldják a csontban lévő kalciumsókat, bár ennek leginkább erős savnál van jelentősége, ecet, citromsav és hasonló közepesen erős savaknak 1-2 napba telik látható eredményt elérni folyamatos áztatás mellett, csak azok meg más szennyeződésekkel is ugyanilyen lassan fognak elbánni. A kifőzés a megoldás.

Mi most a szabály egyébként? Az erdő állatainak maradványai nem a helyi vadásztársasághoz tartoznak?

szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ki kell főzni, alaposan. Arra készülj, hogy istentelenül büdös lesz, szóval nem ajánlom, hogy a panel 3. Emeletén a kiskonyhában csináld.
szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak koponya, akkor azt csinálsz vele, amit szeretnél. Ha agancsos, akkor nem viheted haza.
szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem veszélyes, nyilván ésszerű felhasználás mellett.

Értsd: ne kezd el nyalogatni...

Ki kell főzni.

Savat biztos, hogy ne tegyél rá, az mindenféle meszes dolgot old, gumit csinál a csontból.

Nem tudom, hogy kell kifőzni, nézz utána.

Így nulla tudással azt mondanám, az első vizet leönteném róla 3 perc főzés után, a másodikat fél óra főzés után, aztán a harmadik vízbe tennék mondjuk egy rakás neomagnol tablettát, és főzném vele még egy órát.

szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amit az előzőek is mondtak, ki kell főzni alaposan. Én gyűjtöm ezeket szóval van pár koponyám, macska, patkány, szarvas, teljesen jó állapotban tisztán. De maga a kifőzés büdös ez tény.
szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!