Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van itt olyan aki tervezi...

Versenyzővagyok kérdése:

Van itt olyan aki tervezi hogy kiköltözik a vadonban valahogy? Pl erdei hàz

Figyelt kérdés
szept. 7. 06:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem
szept. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De minek írsz ide? Ennyire unatkozol?
szept. 7. 06:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérdezted, 'Van itt olyan aki tervezi hogy kiköltözik a vadonban valahogy?' Nem azt, hogy 'Aki azt tervezi, hogy kiköltözik a vadonba, hogyan fogja megoldani?' Szóval ha téged csak azok érdekelnek, akik ki akarnak költözni a vadonba, miért nem tetted fe így a kérdést? Amúgy meg ezt nem az állatok kategóriába kéne kirnod.
szept. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen éreklődéseim régóta, de ez mindig is keveredett egy másik dologgal, a természeti népek iránti érdeklődéssel, meg egy harmadikkal, a természettdományokkal, főleg az alapkutatásokkal, akár absztraktabb területeken is, mint a matematika.


Kézzelfogható eredmény egyelőre a maatematika terültén van, meg a szibériai eszkimó nyelv tanulásában (szerencsére az utóbbi terén még 1997-ben sikerült elkezdenem a tanulást).


Szibériába vagy Alaszkába nem hiszem hogy kijutok már, még Grönlandra sem, talán a hozzánk legözelebbi eszkimó diaszpórát Koppenhágában talán megláthatom egyszer. Más, de rokon nyelv és kultúra. Azt, hogy az ottani civil közösségek számára tudnék-e hasznos tevékenységet folytatni, azt nem tudom.


Erdei élet itt Magyarországon szerintem elvileg lehetséges lenne, de szerintem egy egyetemi végzettségnek megfelelő méretű botanikai és termszetrajzi ismereteket igényelne. A természeti népeknél is ez a tudás volt a legsérülékenyebb a gyarmatosítás korában, általában egyetlen nemzedéknyi idő alatt elvesztették.


Azt nem tudom, egyetlen ember mit tehet. Dániában, ahol erős a civil közösség, talán lehet némi hasznos dolgot tenni, az ottani eszkimó diaszpóra bevonásával. Alaszkában tengerbiológiai és jupik nyelvi-néprajzi ismeretekkel talán lehet valamit tenni szintén, bár az USA-ban kevésbé bízom, mint a skandináv modellben.


Itt Magyaroszágon a cigányok körében lenne jó valami civil munkát végezni, de itt nagyon sok az akadály, a civil szféra gyenge, a kormányhatalom meg fantáziátlan, csak gyárakban tud gondolkodni, a néprajz, természetrajz nem érdekli.

szept. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Cigányul amúgy tanultam 1989 óta, aztán 1992 környékén ki is jutottam tradicionálisabb nagycsaládok közösségének körébe. Meg voltam még 2012 körül is. Valahogy mindig azt érzem, hogy ide több kell.


A kérdés eredeti formájára visszatérve, a dolog mindig is érdekelt. A szükséges tudás természetrjzi, botanikai részét szerintem elvileg meg lehet szerezni talán egy-két évtized alatt, bár szerintem terjedelmes és szerteágazó tudásról lehet szó. Persze a dolog talán valami fokozatossággal is működtethető. De engem főleg még az érdekel, hogy olyan modellt hogy lehet építeni, ami közösségben is meg tud maradni. E téren sajnos a természeti népeket végül sajna bedarálódtak, gyerekkorom kommunizmusa meg sajna nem sikerült. Egyelőre csak tanulással foglalkozom, civil közegben a természettudományos háttér is segít. De nagyobb ötleetem nincs.

szept. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Én szoktam róla álmodozni. Valójában a vadonban kellene élnünk, úgy lenne méltó a fajunkhoz. Ez persze valszeg pusztán csak depresszió.
szept. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Romantikusan hangzik, aztán max pár hónap múlva sikítozva szaladsz vissza a civilizációba. Belenéztem itt valamelyik ismeretterjesztőn az alaszkai nagy önkéntes számkivetettek vagy mik életében, hát a legjobb márkájú vadiúj akksis szögbelövővel rakja össze a kutyaólat. Na persze. És a motoros szánokról (benzin? alkatrész?) stb. még nem is beszéltem.
szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Tanyán nőttem fel az vadon?

Az a baj hogy valakinek mindig otthon kell lenni mert lopnak. Az alföldi indiánok ami nem parázs és nincs lebetonozva viszik. Tömegközlekedés nincs, ha a kocsi megáll meg vagy lőve.

Amúgy nem volt rossz, nem volt kérdés hogy lehet-e saját kutyám vagy macskám. Meg volt hely labdázni meg homokozni.


Sátrazni is szeretek fel a hegyekbe (bár mióta gyerekeim vannak nem érek rá), az is hasonló, de ott max. 1 hetet tötesz vagy ilyesmi.

szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kürtőskalácska ***** válasza:

Vadon alatt mit értesz?

Én pl az erdőben lakók.

szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon van olyan, hogy "vadon"?
szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!