Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Macskámat megkapta egy róka,...

Macskámat megkapta egy róka, és kézben vittem be a macskát. Lehet bajom?

Figyelt kérdés

Kint az utcán a kismacskámnak odakapitt egy róka, miután elzavartam a rókát kézben vittem be a cicát. Nem véres a macsrk, semmi vaja nincs, viszont én azt hallottam, hogy nyál alapján terjed a veszettség. Lehet bármi bajom?

Azonnal kezet mostam szapoannal, tusfürdővel. :D



#roka #vigyeelarakaztabudosdogot
júl. 16. 02:53
 1/7 anonim válasza:
34%
Ha a kutyákat már be lehet oltani, akkor szerintem a cicusokat is. Ha nem megszokott tüneteket észlelsz fordulj állatorvoshoz. Nem minden róka terjeszti a veszettségett tény és való hogy gyakori jelenség. De reméljük hogy a róka nem volt veszett.
júl. 16. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Ha a macskád még is elkapta volna o csak úgy tudja átadni, ha megharap vagy egy nyílt sebbe belekerül a nyála.
júl. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Akkor azt is tudnánd, hogy nyílt sebbe kerülve terjed... 🤦
júl. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
A macskát azért kellene minél hamarabb orvoshoz vinni, mert ha elkezdi mutatni a veszettség tüneteit, akkor már nem gyógyítható. Lehet, hogy nem volt veszett az a róka, de mi van ha véletlenül mégis? Én inkább nem várnám meg, hogy tüneteket produkáljon a macska.
júl. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A rókától nem természetes viselkedés, ha nappal bemegy lakott területre.

Az nem azt jelenti, hogy biztosan veszett volt, csak nem zárható ki a sem

júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
megjött a napi felelős macskatartó
júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Este történt a dolog. A 6.válaszolónaj pedig üzenném, hogy a macskát, nem fogom éjjelte bezárni a pakásba. Nyilván én tehetek róla, hogy a róka kint mászkál a járdánkon egye? Kíváncsi vagyok, hogy te hogy tartod a macskáidat. :D 0/24 benn a lakásba?
júl. 16. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!