Álatkertbe szabad ilyet vagy lehet következménye?
Olvastam neten olyan okosak a csimpázok képesek magukat felismerni a tükörbe vagy értelmezni a laptop képernyőjén a képeket, videókat
Na most ha az üvegfalhoz odaviszek tükröt vagy tableten képeket filmeket mutatok a csimpázoknak mert kiváncsi vagyok a reakciójukra megbírságolhat az állatkert, rám hivhatják a rendőrséget?
Rendőrséget akkor hívnak, hogyha többszöri felszólításra sem hagysz fel a tevékenységgel.
Szerintem rád szólnának, mert zavarhatod vele az állatokat. De egyébként menj el, nézd meg van-e és ha igen mikor csimpis vagy majmos program, és akkor a program végén beszélhetsz erről hozzábbértő gondozókkal. Az ilyen önkísérletezések általában értelmetlenek (eleve üvegfalon keresztül mutatni már felveti annak a lehetőségét, hogy tök nem fogja látni, amit te akarsz).
Akkor nézzük a jogszabályokat:
1./ 1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről:
"30. § * (1) Kísérlet céljára az állatvédelmi hatóság által engedélyezett állatot szabad felhasználni.
(2) Az emberszabású majmok kísérleti célú felhasználása tilos."
#4 Ezt is szerettem volna idézni hozzá, de nem tettem meg mivel erősen kétlem, hogy a kérdező által hozott példa állatkísérletnek számít.
"9. * állatkísérlet: állat kísérleti, oktatási vagy egyéb tudományos célból való – akár ismert, akár ismeretlen kimenetelű, akár invazív, akár nem invazív – felhasználása, amely az állatnak a helyes állatorvosi gyakorlat szerint kivitelezett tűszúrás által okozottal egyenértékű vagy annál magasabb szintű fájdalmat, szenvedést, kínt vagy maradandó károsodást okozhat, beleértve bármely olyan tevékenységet, amely állat születését – beleértve a kikelést – eredményezi ilyen körülmények közé, valamint az ilyen állapotot eredményező géntechnológiailag módosított fajtavonalak létrehozását és fenntartását; az állat ilyen felhasználása akkor is kísérletnek minősül, ha a fájdalom, szenvedés, kín vagy maradandó károsodás kiküszöbölése céljából érzéstelenítést, fájdalomcsillapítást vagy egyéb módszert sikeresen alkalmaznak; nem minősül állatkísérletnek a nem kísérleti jellegű, mezőgazdasági vagy állatorvosi tevékenység, illetve az állatok leölésének vagy megjelölésének a természettudományok által elfogadott korszerű, kevéssé fájdalmasnak tartott módszereinek alkalmazása, valamint az állatnak kizárólag a szervei vagy szövetei felhasználása céljából történő leölése;"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!