Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az Afrikai nőstény elefántnak...

Az Afrikai nőstény elefántnak (tehén) van agyara?

Figyelt kérdés
A Wikipédián van egy kép, ami szerint van neki, de az interneten olyan kép is van, amelyik azt mutatja, hogy nincsen neki.

2023. szept. 26. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes, de a természet fura dolgokat talál ki: mivel hatalmas a kereslet az elefántok agyara miatt, az elefántok pár éve nem növesztenek agyart, vagy egészen kicsi nekik.

Az hogy van-e vagy nincs, nem a nemüktől függ!

2023. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%

#1


Igaz, viszont ilyen megfogalmazásban félreérthető s a laikus azt gondolná ,hogy ez tudatos döntés. De nem az, az evolúció nem így működik. Arról van szó ,hogy az agyarkereskedelem miatt a nagy agyaras elefántokat kilőtték az orvvadászok, emiatt csak a kicsi agyarúak és agyartalanok szaporodtak. Viszont mivel kellett nekik az agyar ezért a kicsi agyarúakat is kilőtték/ kilövik s így csak az agyarnélküliek tudnak szaporodni.


Egyébként azt hiszem az indiai elefánt teheneknek nincs agyaruk, a bikáknak meg kisebb van afrikai rokonaikhoz képest (s talán ennek külön nevet is adtak).

2023. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 26. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem, kettes, ezt én is olvastam, hogy a természet már így teremtette őket: agyar nélkül. Nem nő ki nekik. Pont az orvvadászok miatt. Az elefánt okos állat, a természet meg nem hülye.

Az ázsiai elefántoknál a nőstények pedig nagyon kis százaléka - kb 3-4% - születik agyar nélkül.

2023. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
79%

#4


“Az elefánt okos állat”


Igen, az. De nem annyira ,hogy génsebészetet hajtson végre saját magán megfogantatása pillanatában. Ahogy az anya sem tudja eldönteni ,hogy agyar nélküli utódot akar mert felismerte az orvvadászok tevékenységeit. Sem a bika, sem a tehén nem tudja tudatosan meghatározni a születendő borjú genetikáját.


Ahogy írtam az evolúció nem így működik. Azt hittem csak “megszokásból” fogalmaztál úgy mert a nyelv olyan ,hogy sokszor automatikusan megszemélyesítünk dolgokat. De ahogy a szél sem tudatosan fúj úgy a természet sem tudatosan alakítja az élőlényeket. Az evolúció jobb megértéséhez ajánlom Zállatorvos sorozatát, itt az első rész:


[link]


Röviden-tömören az evolúció lényegében egy optimumra törekvő mechanizmus ami 3 fő dologból áll: replikáció, variáció, szelekció. Tudat nem kell hozzá, működik anélkül is. De egyelőre erről nem írnék többet mert Zállatorvos elmagyarázza, na meg azt hiszem általánosban (vagy csak középsuliban?) amúgy is tanítják.


“a természet meg nem hülye.”


A természetnek nincs tudata így sem hülye sem okos nem tud lenni. Ha nagyon meg akarod személyesíteni s tudatot adni neki akkor el kell szomorítsalak mert nem ritkán csinál hülyeségeket.

2023. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez sajnos olyan, mint a csörgőkígyóknál. Egyre kevésbé csörögnek.

Nem azért, hogy direkt csendben legyenek, hanem a csörgés árulta el őket, rengeteget kinyírtak, így idővel egyre inkább a csörgő nélküliek szaporodtak el. Azok is rázzák a farkukat, de nem csörögnek. Így akaratlanul is halkabbak, így jelentősen megnő a túlélési esélyük, és a szaporodási arányuk.


A kérdésre válaszolva, alap esetben az afrikai elefánt nőstényének is van agyara.

2023. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!