Szerintetek is az áldozatoknak több erő és harci kedv kéne a ragadozó visszaverésére ahhoz hogy megússzák hogy kaja legyen belőlük ?
Most láttam egy videót gepárd és gnú ellen és a gnú nyert a társa teljes neki fútásból neki ment a gepárdnak és igy nem mert újra próbálkozni szóval én úgy látom nem esélytelen a visszavágás ha összeszednék a bátorságukat sokszor sikerülne győzelemmel zárni a napot megfutamodás helyett.
Vagy ott vannak a kaffer bivalyok sokkal erősebbek az oroszlánoktól csak több önbizalom kéne,összefogás és akkor már győztek is az ellenséggel szemben.
Oké, jobban összefognak a növényevők meg minden. Viszont a ragadozók sem fognak tétlenül éhen halni. Alkalmazkodnának az új körülményekhez. Evolúció, tudod. Az ősantilop generációk alatt gyorsabb lett ,hogy lehagyja az ősgepárdot mert az mindig elkapta a túl lassúakat, viszont ehhez az ősgepárd is alkalmazkodott és ő is gyorsabb lett mert belőlük is csak az elég gyorsak tudtak túlélni s szaporodni stb-stb. Ez az oda-vissza hatás “eredményezte” azt ,hogy napjainkban milyen gyors mindkettő. Ugyan ez a séma akkor ha a növényevők jobban összefognának.
Ha meg valamilyen oknál fogva a ragadozók nem tudnának lépést tartani és kihalnának az szintén nem lenne jó. Ha nincs kontroll akkor a növényevők túlszaporodnak, felzabálnak minden kaját majd egy jó részük (egyes fajokból mind) éhen halna. Kiürülne jónéhány ökológiai fülke és újabb egyfajta “evolúciós robbanás” történne. Gondolom én, eddig ez volt a jellemző amikor kihalási hullám történt.
Egy darabig talán működne. Viszont ahogy a ragadozók egyre éhesebbé válnának, annál agresszívabban támadnának. Már nem lehetne őket elijeszteni.
Egy oroszlánfalkát meg szinte lehetetlen lenne megállítani.
De abba is gondolj bele, hogy nem lenne túl jó, ha a zsákmány győzne - ha nem tudják őket levadászni a ragadozók, akkor azok kipusztulnak. Emiatt a préda túlszaporodna, egy idő után meg már nem maradna növényzet, mert megennék az összeset, és végül ők is éhen halnának.
Szomorú, ha az oroszlán/gepárd/stb. elkap egy állatot, igen. De ez mind része egy körforgásnak.
Pontosan ezt teszik a prédaállatok. Ha nem tud menekülni, vagy érzi az erőt saját magában akkor szembefordul. A ragadozók nem a csorda közepét célozzák ahol eltapossák, hanem a szélén lévő legyengült példányokat (a borjakat általában próbálják a csorda közepén tartani).
Ha túl nagy a csorda, vagy nagyon összezár akkor távol marad. Keresi majd a gyenge pontot amikor lemarad egy állat, vagy kisebb csoportra válik (nem mászkálhat mindig együtt 50 példány mert egymás elől ennék meg a táplálékot).
Kafferbivalyok esetében sokszor van rá példa, hogy elkergetik az oroszlánokat. Az erősebb hímek állnak szembe az oroszlánokkal és egymást "fedezik", míg a gyengébb példányok középen maradnak. A falka sokszor fél napig, napig kergeti, üldözi a csordát, keresi a gyenge pontokat hogy tud leválasztani róla egy-egy gyengébb példányt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!