Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat ürüléke lehet?

Milyen állat ürüléke lehet?

Figyelt kérdés

A telek egyik végében kora tavasz óta valamilyen állat 15-20 cm átmérőjű, tölcsér alakú lyukakat ás, és némelyikbe a nagydolgát végzi. (Lehet, hogy a többibe meg a kisdolgát, az nem látszódik.)

Kb. akkora méretű kolbászok, mint amit egy kisebb méretű kutya csinál, macskáénél nagyobb. Macska azért kizárt, mert az általában elkaparja, vagy területjelző funkcióval kőre vagy egyéb magasabb pontra helyezi el. Lábnyomot nem találtam.

Nem túl jó fotó:

[link]


2020. ápr. 23. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Borznak a szokása gödörbe üríteni, és ilyenkor a kotoréka sincs olyan messze tőle.
2020. ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is erre tippeltem, csak azért nem írtam, hogy ne vigyem el semerre a gondolatokat. :)

A neten nem találtam erre vonatkozólag semmit, de lehet, hogy csak nem a megfelelő szavakkal kerestem.

Milyen kárt tud okozni a borz egy vegyes gyümölcsösben? Mindenféle gyümölcsfák és bogyósok vannak.

2020. ápr. 23. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
milyen az íze?
2020. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ragadozó révén nem hiszem, hogy kárt tenne a gyümölcsösben. Legfeljebb lehullott gyümölcsöket eszik fel, vagy földön termőket (eper).

A borz táplálékválasztásáról van egy-két hazai tanulmány ha érdekel:

[link]


[link]

2020. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Itt írnak bizonyos időszakokban 41,1% növényfogyasztásról, amiben gyümölcs is szerepel.

Na mindegy, remélem, nem leszünk haragban. :)

Érdekes, hogy a foxikeverék kutya, amit ki szoktam vinni nyulakat ijesztgetni meg pocoklyukat kaparni, még nem találta meg a borzkotorékot. Pedig biztos nem lehet messze, ha egyszer nálam van az egyik wc-je.

2020. ápr. 24. 05:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!