Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bogar fobiam van!? Tobbi lent...

Bogar fobiam van!? Tobbi lent .18/L

Figyelt kérdés
Par eve meg semmi bajom nem volt de mindig is feltem a hangyaktol es a pokoktol.de par hete elkezdtem felni a kint repkedo bogaraktol,es nemtudom hogy alakult ki de ez mar annyira elfajult hogy mar egy muslicatol is felek mikozben tudom hogy az a bogar tenyleg nem bant csak repked nem csip meg stb csak el.de ha meglatok a szobamba egy muslicat egesz este fent vagyok es virrasztok amig el nem kapom mert attol felek hogy bele repul a szamba vagy az orromba.es most par napja volt hangya a szobamba eleg sok na befujtam hangyairtoval napokig semmi nem volt most megint es napokig nem aludtam multkor is es most sem fogok.Olyan szinten bepanikolok es felek hogy ha meglatok egy pokot vagy igy egy kupacba tobb hangyat elkezdek bombolni mint egy 5eves es ott ulok es figyelem mikor mozdul meg es racsapok valamivel (a kezemmel soha nem ernek hozza)napokig hallucinalok kepzelodok meg ha nincs itt semmi akkor is es annyira betegesen felek hogy mar megorulok ettol az egesztol barmit megtennek hogy legyozzem ezt a felelmemet csak fogalmam sincs hogy kihez kene fordulnim vagy mit csinaljak. Es tudom hogy ez az egesz hulyen hangzik es vicces mert minden ismerosom csak nevet es hulyenek nez de sajnos nemtudok vele mit kezdeni betegesen felek a bogaraktol. Kerlek csak normalis valaszt adjatok es esetleg tanacsot hogy mit hasznaljak hogy a szobabol kiuzzem a hangyakat elore is koszi.

2017. jún. 26. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Jó rovarirtót szerezz be és használd naponta megelőzésre. Tehát akkor is fújkálj, mikor nem látsz semmit.

A hangyák nem jönnek csak úgy, lennie kell valaminek, amire jönnek. Valami kajamaradék, pár morzsa, csokidarab, bármi. Alapos takarítás, bútorhúzgálás, padlómosás, porszívózás. Ha utána is látod őket, akkor Boraxot vegyél és azt porcukorba keverve szórd be pl az ágy alá vagy valamelyik sarokba. De csak ha nincs háziállat, mert ő is megeheti és halálos lehet! Ha van állatod, letakarhatod a Boraxot egy kosárral, vagy ilyesmivel. Pár nap múlva kinyúlik az összes hangya, és akkor fel lehet porszívózni az egészet.

2017. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És a fóbia részéhez annyit: talán a leghatásosabb az lenne, ha szembenéznél a félelmeddel. Ez a legkegyetlenebb de leghatásosabb mód, akkor is, ha pánikolsz. Engedd meg valakinek, hogy rád tegyen egy hangyát, vagy bogarat és szembesülj azzal, hogy ő ezerszer jobban tojik tőled, mint te őtőle.
2017. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez a jobban tojik toled mint te tole dolog megnyugtatott picik koszike.egy ideje ugyan azt hasznaljuk ami eddig bevalt a haz tobbi reszeben de most par napja nem hasznaltam gondoltam eltuntek.es a baj az hogy padloszonyeg van a szobamba es ott vannak alatta es ezt ugye nem igazan lehet felszedni vagy ha igen ki kell pakolni mindent a szobambol ami nem fog menni.es a masik gond hogy abban a sarokban vanna a roha*ek dogok ahol a szekrenyem van szoval nmetudom hogy ott mire jonnek.a masik dolog hogy pont ezert a bogar felelmem miatt soha nem eszek a szobamba. Es arra gondoltam mar hogy el kene mennem pszichologushoz hatha segitene. De anyukam szerint ez hu**eseg. Vagy ilyen fobia lekuzdo akarmire.
2017. jún. 26. 19:46
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja azt nem mondtam hogy nehany repul is szoval ez csak ront a felelmemen. :(
2017. jún. 26. 19:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy az élőhelyükhöz nem férsz hozzá, használhatod a Boraxot. Abban az a jó, hogy fogják és hazaviszik magukkal a társaiknak, tehát mindenki megdöglik tőle, még ha ki se jött a padlószőnyeg alól:) Bárhova tedd le egy tálcára pl a sarokba, porcukorral keverve (mert a cukorra fognak rákattanni), és meglesz a hatás.


A pszichológus is jó ötlet lehet, ha semmi más nem hat, de szerintem próbálkozz meg a fenti módszerrel. Barátokkal, családdal, akikben megbízol. Lehet, hogy elsőre, vagy másodjára se fog menni, csak nézni tudod, de megérinteni nem, vagy nem fogják tudni rátenni a kézfejedre pl. De működhet idővel. Én a pókfóbiámon javítottam így rengeteget. Én is sírógörcsöt kaptam ha csak a házban pók volt, most meg meglátom, lefagyok egy-két másodpercre, aztán összeszedem magam és beleseprem egy dobozba és kiteszem az udvarra. Ez hatalmas haladás ahhoz képest, ami előtte volt.

2017. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez most olyan jol megnyugtatott hogy szepen leirtad mit csinalnak majd. :) de mi van ha nem valik be csomo mindent ki akartam probalni amig tanacsoltak de a masik dolog amitol felek hogy pl ez a cukros ize erre jonnek a hangyak es mi van ha nagyon durvan sok lesz es mikor doglik meg?par perc vagy orak vagy napok? Vagy mi van ha ez utan sokszor fognak jonni? Szoval az elozo szerekre visszaterve csak olyat hasznaltam ami mergezo rovarirto es ilyen hazipraktikat soha nem hasznaltam pl szodabikarbonat vagy ilyesmit pedig az lehet meg jobb lenne csak akkor meg attol parazok hogy arra a szagra izre elojon egy csomo.

Es legkozelebb ha az udvaron meglatok egy hangyat akkor szolok valakinek hogy tegye a kezemre vagy bele rakom valami dobozba csak az a gond hogy szo szerint mindebki nevet rajtam a baratom is jaj ne gyerekeskedj mar a szuleim is csak nevetnek mert szerintuk hulyeseg.

2017. jún. 26. 20:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Pár órától pár napig terjed az az idő, míg teljes lesz a hatás. Én azt tanácsolom, addig ne lakj abban a szobában, aludj máshol, kanapén, barátoknál. Így nem kell szembesülnöd a folyamattal.


A szüleid azért mondják, hogy hülyeség, mert van benne valami, csak nem jó szót használnak: a fóbia valójában irreális félelem. nyilván te is tudod, hogy egy hangya semmit nem tud ártani neked, ahogy egy muslica se, de iszonyodsz tőle. Ez van, ilyen a fóbia.

Most írjam le neked, hogy gyerekkoromban a lefolyóktól féltem? :D Otthon is csak nyitott ajtónál tudtam wc-zni sokáig gyerekkoromban (szerencsére külön lakrészben van az a wc), idegen fürdőt meg abszolút képtelen voltam használni. Most 32 vagyok, mikor saját lakásom lett, fel kellett újíttatnom a fürdőt, mert az új, gyönyörű szerelvényektől már nem féltem (pláne hogy én választottam őket a boltban). Pedig egy lefolyó mit tud csinálni? A kisujjam se fér le rajta, mégis... Muszáj volt a fürdőt használni, erőltettem magam, volt, hogy pánikrohamom lett, de fokozatosan javultam és aztán megszűnt.

A másik nagy para a pókok voltak, de arról már írtam.


Anyukádékkal beszélgess el komolyan, mondd el, hogy te tényleg nagyon félsz és segítsenek ezt leküzdeni, mert nem élheted le úgy az életed, hogy egy muslica kiborít. Az meg nem segítség, hogy sulykolják, hogy ez hülyeség - aki fóbiás, annak ez nem hülyeség, hanem nagyon is komoly. hátha fogékonyak erre.

2017. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hat megprobalok mashol aludni :D de folyton haza mennek ellenorizni hogy nincs e tele a szobam meg ilyenek szoval ettol nagyon paraznek hogy mire hazamegyek a ruhain tele lesznek az agyam a taskam az ejjeliszekreny stb.a hideg is kiraz viszketek mindenhol ha ebbe belegondolok
2017. jún. 26. 20:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz tele, nem kezdenek egyszer csak oda mászni, ahol nincs nekik semmi. Belemásznak a cukorba, ízlik nekik, hazaviszik (ahol a többiek vannak) és szépen elpusztulnak.

Vegyszeres padlószőnyeg-tisztítás is jó lehet, akár szakembert is hívhattok. Azt se fogják bírni.

2017. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mondtam anyanak hogy szakembert hivok hogy takaritsa ki oket :D erre annyi volt a valasza hogy ugyan olyan irtoszerwket hasznalnak nem valtozna semmi. :(

De ez a padloszonyeg tisztitas hogy nez ki.enis megtudom csinalni vagy csak szakember? Holnap meg mondom anyanak vegyen ilyet es kiprobalom kitakairotok minden butort a szobambol csak az agyat hagyom bent nehogy ra masszanak a cuccaimra es kiprobalom habar szerintem napokig nyugtaton fogok elni olyan felelemben vagyok/lennek. De azert irhatok majd privatban ha meg lenne kerdesem? :)

2017. jún. 26. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!