Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ágyi poloskát így vajon...

Ágyi poloskát így vajon kiirthatom?

Figyelt kérdés

Valószínűleg ágyi poloskával alszom már pár hete, mert 2-3 naponta új csípésekkel ébredek. Először azt hittük, pók, de hétfőn csináltunk egy rovarirtást (vettünk hozzá fújót) és egy ultrahangos rovarriasztót is beüzemeltünk és még aznap találtunk a szobámon kívül 2 pókot. Azt hittük ők voltak azok. De sajnos 5 nap elteltével ma újra csípésekkel keltem.


Arra gondoltam viszont, hogy az ágyamat felvisszük a padlásra pár hétre. Elvileg az ágyi poloskák vérszívók, így annyi idő alatt élelem nélkül elpusztulnak, nem? Én pedig addig egy matracon aludnék, szóval az ágyam kiiktatása megoldható lenne. Csak kérdéses, hogy hatásos-e?


2014. jan. 18. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan az ágyat padlásra, de csak miután alaposan kimostátok, aztán a szobában ahol vannak erős rovarirtót mindenhova(repedések, parketta stb minden elképzelhető helyre) és ezt egy hétig kb. megismétled, akkor talán kiirtottad, nekünk így sikerült, de mi kb 3. észrevettük. nehéz kiirtani, ha így nem sikerül muszáj lesz szakembert hívnotok.Ágyneműt, ruhákat minden kimosni.
2014. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3. napot szerettem volna írni.
2014. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1# és 2# voltam: ezt egy másik ezzel foglalkozó kommentelő írta, csak hogy lásd tényleg nem kis probléma.

Mindent ki kell mosni, legalább 60 fokon! Ágyneműt, takarót, plédet, ruhát, mindent! Az ágyat szedjétek szét, és minden zegét-zugát kezeljétek a szerrel. Utána 3 héten keresztül ismételjétek meg minden héten a kezelést, hogy a petéből kikelt dögök is elpusztuljanak.

2014. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az én esetemben az a furcsa, hogy ugye pár napos szünetekkel történtek a támadások, nem minden reggel ébredtem csípésekkel. A másik pedig, hogy most éjjel 3kor felkeltem és éreztem, hogy viszket a karom. Azonnal szétnéztem az ágyamban, negyed órát legalább kutattam, de semmit sem találtam.... úgyhogy korántsem biztos, hogy poloska :/
2014. jan. 18. 10:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Szétszedtem az ágyamat darabjaira (kis kanapéágy) és sehol semmi. Sehol egy bogár, sehol egy ürüléknyom vagy báb/pete. Semmit nem látni. Ezek szerint az ágyam nem fertőzött? Nem ott telepedtek meg? Vagy lehet, hogy ez nem is ágyi poloska?
2014. jan. 18. 11:33
 6/9 Nirriti25 válasza:

Szia!

Az is lehet, hogy bolhák inkább, mert arra különösen jellemző, hogy pár naponként leszel tele, amikor kikel az új generáció, meg nyoma se nagyon van az ágyneműn, csak ha nagyon el van szaporodva, akkor tiszta bolhaszar minden, de nálatok ez nem volt ahogy mondod, meg a bolhát nagyon könnyű beszerezni,az ágyipoloskát azért nehezebb.

Van egy szer Intesicide 200 spray.

Felporszívózol, mindent kimosol minél magasabb hőfokon, plüssállatokat, függönyöket is, felmosol alaposan hipóval, ami szövet, de nem mosható, befújod ezzel a szerrel, emberre nem veszélyes, nyugodtan belefekhetsz az ágyba már aznap, ha nem csípnek össze utána, akkor bolha volt, de 3 hét múlva érdemes megismételni.

2014. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A poloska nem szív naponta vért, melegben 2-3 naponta, hidegben hetente.

Profi irtó kell, lehetőleg olyan, aki mikrokapszulás cuccot használ.

Az otthoni praktikák nem segítenek, és sokszor olcsóbb a szakember, mert a házi irtószerek is méregdrágák, és sok kell belőlük.

2014. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, már járt nálunk irtó :) azt nem mondanám, hogy olcsóbb, mint amit én vettem szer, mivel 15 ezret kért el egy egyszeri alkalomra. Viszont kedden lesz 3 hete, hogy itt járt és azóta nincs új csípésem, úgyhogy bizakodó vagyok, hogy ezzel megszűnt a probléma.
2014. febr. 9. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó hír :)

Nekem is 15 ezer volt, és hatott.

Úgy értettem a drágát, hogy nem egy flakon kell, 1 flakon 2-3 ezerbe kerül, kell vagy 5-6 flakon, akkor már ugyanott vagy, sőt!

2014. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!