A méhek "szobatiszták"? Egyáltalán szoktak kakilni?
Te teljesen hülye vagy?
Szobatiszták?????
Ki az a beteg aki a szobájában tartja a méheket?
Egyébként az anyag nem vész el csak átalakul jegyezd meg.
A méhek is kaksiznak.
Hát persze hogy szoktak kakilni! Minden állat szokott! Még a Pillangó is :D
"Kedves 1-es" Hülye vagy te!
A méheknek van saját "lakásuk", méh-kaptárnak hívják, ha még nem hallottál volna róla!!!!
A kérdés arra irányult, hogy kimennek-e onnét, ha rájuk jön a szükség, vagy oda-tesznek, ahol éppen vannak, vagyis bele az általunk evett mézbe????
Nagyokos!!!!
Egy jó animáció a "méhkaksizásról". :D
2-es, 5-ös zöld pacsi!
Azért megnyugtató, hogy nem kell megennem a mézzel együtt!
Mivel eddig értelmes hozzászólás nem született(csak hülyébbnél hülyébb) akkor ime szakmai szempontból a dolog:
Igen,a méh szobatiszta,a szó átvitt értelmében is.A méhlakás a fertőzésveszély elkerülése miatt nanométer vastagságú propoliszréteggel van bevonva,mely antibakteriális,virus és gombaölő anyag,melyet a méhek a fák rügyeiről gyűjtenek.
Emiatt már eleve kizárt hogy a méh a saját otthonában piszkitson.
A repülési időszakban a méhek a dolgukat a szabadban végzik el.
Más a helyzet a 10 fok alatti hőmérsékleti tartományban mikor a méhek nem tudnak kirepülni(november-február ideje)
Ilyenkor a télre energiagazdálkodás céljából a méhcsalád beáll egy 25ezer egyedből álló áttelelő létszámra.Az év közben a gyűjtött telelőmézet(amit az ember szeret tőlük elszedni) fogyasztják,kb 5-6kg-ot november-január vége időszakban.Ebből termelnek hőt,a család pedig a lépeken egy kb körte formát utánzó fürtbe húzódva védekezik a hideg ellen.A fürt belsejében 20-25fok van,a külső réteg pedig akár a tetőcserép,szinte dermedt állapotban levő "szigetelőméhekből" áll,melyek folyamatosan cserélődnek a fürt belsejében levőkkel.A fürtön kivűl a hőmérséklet akár -15fok is lehet a kaptár belsejében! Mivel ebben az időszakban a méhek nem tudnak kirepülni,a bélsarat a vastagbélben "tárolják" akár a saját testtömegük kétszeresét is.A telelő családnak nyugalom kell,minden külső zavarástól mentesen kell telelnie,mert a zavarás plusz fogyasztást okoz,és emiatt többlet bélsár keletkezik.
Az a méh amelyik úgy érzi hogy nem birja tovább,az sajnos pusztulásra van itélve,mert ösztönösen törekszik kifele a kaptárból üritkezni.Ez is a fertőzések elkerülése miatt alakult igy ki kb 50millió év alatt mióta Apis mellifera(mézelő méh) létezik.
Az igy kikerült méh sorsa a pusztulás,télen esélye sincs a hidegben.
Februárban általában van alkalom a méheknek egy-egy melegfront és 10fok feletti hőmérséklet idején az un."tisztuló kirepülésre".Ilyenkor szabadulnak meg a több hónap alatt felgyűlt salaktól.
Ilyenkor mi méhészek minden szomszédot figyelmezetünk hogy lehetőleg ne teregessenek.
A másik a "méhek hányása".Nos a méh 2 gyomorral rendelkezik.Az első a mézgyomor,melybe a nektárt gyűjti és hazaszállitja,hogy mézet készitsen belőle(sokan bután azt hiszik hogy a méz virágporból készül).A mézgyomor és a gyomor között van egy szelep.Ha a méh éhes,csökken a vércukorszintje(pl repülés közben) akkor az "üzemanyagtartályból" nektárt,mézet enged át a gyomorba.De az oda bejutott nektár,méz visszafele már nem jöhet.
Tehát ezért oltári baromság amit sok Okos Tóni irogat hogy a "méz a méhek hányása".
De a magam részéről arra kérnék minden okos laikust,hogy ha olyan témát lát,amit nem tud,akkor bölcsebb ha csöndben marad,mert ez a gyakorikérdések oldal a buta emberek állatkertje :))))) Én röhögni járok ide a sok IQ bajnokon :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!