Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Másoknál is most repkednek a...

Másoknál is most repkednek a katicák?

Figyelt kérdés
Ma elég sok katicát láttam repülni ahogy kinéztem az ablakomon és néhány az ablakon is mászott, pár be is repült (bukón van). Úgy emlékszem tavaly is ilyenkor rajzottak. Ez egy napos szokott lenni vagy több? Miért van most ennyi katica hirtelen? :D Szeretem őket, úgy nem is zavarnak csak ha berepülnek de érdekes jelenség. 2-őt ma már megfogtam a szobámban és kiengedtem. :) Tőlük érdekes nem félek, mint más rovartól. Budapest amúgy, írjátok le a települést is. Köszi.

tegnap 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen nálunk is sok van.
tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Harlekin katica vagy őshonos katica?
tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam az ablakomon, XI. kerületben.
tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem telelőhelyet keresnek, nyilván a házfal repedései és egyéb védett zugai alkalmasak erre a célra, mert a bentről távozó hő miatt nem fagynak meg. Mivel hajnalban már fagypont körüli a hőmérséklet, így ideje elbújniuk.

Ebből adódóan nem hiszem, hogy egy nap alatt lemenne, bár az intenzitás valószínűleg csökken hamarosan (hisz aki nem talál a fagyokig jó helyet, az nem nagyon fog utána mozogni).

tegnap 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Katona Dius ***** válasza:
Erre sajnos kevés a katica. A poloska viszont annál több... Itthon is és az irodámban is nem győzöm kilakoltatni őket az ablakon. Nem tudnál pár katicát erre küdeni? Azokat jobban szeretem :D
tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam már lecsengett a katica szezon korábban, bár nem volt olyan sok, mint mondjuk tavaly, de a poloskák is eltűntek, abból is csak 1-1 tévedt néha erre. Tavaly meg korábban sokkal több volt.

Viszont visszatértek a darazsak erre a melegre😡 Reggeli kávézni az erkélyen szoktam és már alig vártam az őszt, hogy ne repkedjen semmi ilyen kis gci körülöttem, erre megint vannak.

tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Katica nincs, de poloska az van böven.
ma 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő van egyaránt, 2 hete több volt a poloska, most a katica úgymond több, de nap mint nap fogdosom őket és repülhetnek kifelé az ajtón, ablakon. Elég csak kimenni, és már a ruhán rajta is van több is.
ma 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló, Harlekinnel van most tele minden. Igyekeznek befelé a házakba.
ma 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!