Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mikor lesz már vége ennek a...

Mikor lesz már vége ennek a borzalom poloska inváziónak?

Figyelt kérdés
Sírhatnékom van már tőlük, annyi van belőlük a házam körül, és ha nincs szerencsém akkor a házon belül is. Vonaton és buszon is nem egyszer van belőlük. Szavakkal nehéz kifejezni mennyire undorom tőlük.

okt. 8. 17:15
 1/10 anonim válasza:
86%
Igen, sajnos ez igaz. a végét megmondani pontosan nem lehet mivel nincsen természetes ellensége, így csak szaporodik, mint a gomba. Vannak házi praktikák, de ez olyan, hogy valakinek beválik valakinke nem. Kítartást :D
okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Siránkozástól biztos nem lesz vége.
okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 qborka ***** válasza:
100%

Hol laksz, kedves kérdező?


Én Budán, itt 2017 környékén volt rengeteg,akkor a csalàdom az orszàg màsik végében nem értette a problémàt.

Mostanában heti 3-4et làtok az ablakaimon.


Volt egy madàrvédõ kolléganőm, aki làtta,hogy a - ha jól emlékszem - cinke megeszi,ez nem sokkal a Covid előtt volt. Esélyesnek tartom,hogy valóban ràfanyalodott valamelyik madàrfajta, különben több lenne.

okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Én ma szó szerint irtottam őket,ha 30-40 db-ot nem ütöttem le a ház faláról akkor egyet sem,fogtam egy papucsot és szét vertem őket,rohadjanak meg,engem is nagyon idegesítenek már...
okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 qborka ***** válasza:
100%
Ezzel azt akarom mondani,hogy kitartás, jobb lesz. 👍🙂
okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell szokni, mert eltűnni nem fognak. Lesznek évek, mikor kevesebb van, és lesznek rosszabbak, mikor rengeteg. Én zöldövezetben lakom, itt ilyenkor túlzás nélkül ezrével rajzanak naponta, nem is tudom, mennyi lehet összesen. Engem már annyira nem zavarnak, tenni nem tudok ellenük, a szobákba viszonylag kevés jut be, inkább a fal, tető repedéseiben bújnak meg.
okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Grimfox ***** válasza:

Nálunk még csak most kezdődik. Ma hatot vágtam ki az ablakon 2-3 perc leforgása alatt. Eredetileg kettőt láttam, de ahogy körülnéztem, egyre többre figyeltem fel. És még csak most kezdődnek majd a hidegebb időszakok, amikor tucatjával mennek a melegre.

Mióta bejárnak az ablakon, azóta nem szedem le a pókokat a plafonról, meg a szobanövények közül. Szépen összefogdossák őket.

okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nálunk ennyi még nem volt, mint most. Ma legalább 50-et szedtünk össze a lakásban. Már be van csukva minden ablak, erkélyajtó, lefújtuk a nyílászárók körül ilyen írtó sprayvel, de nagyon sok van. Én alapból nem undorodok a rovaroktól, a pókokat különösen szeretem, de ezekből a poloskákból már nagyon elegem van!
okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel soha nem fognak már eltűnni hazánkból...


Ami invazív rovar ennyire elszaporodott az még sosem tűnt el nálunk!

okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is rekord sok megerősíthetem, kisváros, zöldövezet. Amíg volt az 1-2 hét hideg idő pont a fecskevonulás alatt, teljesen el voltak tünve. Most pár napja megint tele a szúnyoghálóm velük. A nagyobbik probléma hogy lehúzhatós háló, tehát a legkisebb rést is megtalálják a széleken, és a háló belső felén vannak szinte mind. Vagy 6-8 csak a nappali nagy ablakon, pedig szoktam őket kidobálni, meg írtani is.

Vége pedig szerintem se lesz, ahogy a telek enyhülnek és eltűnnek, csak egyre többen lesznek. Én most az elriasztásukon dolgozok, keresek valami szagot amit nem viselnek el, de olyat ami engem meg kevésbé zavarna.

okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!