Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új helyre költöztünk és a...

Új helyre költöztünk és a séta sokszor egy borzalom. Én nem tudok alkalmazkodni vagy a kutyáimat neveltem túl aktívvá?

Figyelt kérdés

Akinek can kis méretű kutyája, azok csak a környékre viszi őket ki,mert állítólag nem szeretnek sétálni 20 percnél többet. Enyémek meg 6 kg létükre 10-20-25 km-es túrát is szó nélkül viselik.

Ahhoz, hogy ne a település egy kis részén kőrözzünk délután a nagy sétára, le kell mennünk egy hosszú utcán, ahol van egy nagy kutya, elég rossz kerítés mellett, aki mindig ugat és a fejét is kidugta a kerítés alatt. Állítólag még nem volt vele gond, hogy kijött volna. Lejjebb van egy nő, kétszer már találkoztunk vele. 2 közepes testű kutyát visz, masik kezében cigi vagy telefon meg szatyor. Ma épp boltba mentem volna kutyákkal, mert sokszor a sétával egybe kötöm. Délutánra megyek dolgozni és ne kelljen már 15 percet oda-vissza feleslegesen sétálni egyedül. A nő ma előttünk ment és örjöngött a 2 kutya, alig bírta tartani. Megálltam, mert az enyémek is ugatnak, de nem húznak el az összesen 12 kg-jukkal. Nő meg mutogatott hogy miért állok, forduljak vissza. De hova vissza? Onnan ahonnan jöttem? Sétálni mentem velük, nem voltam hajlandó visszajönni, meg időre megyek dolgozni, bolthoz mentem. Nő tuti alkoholista, látszik rajta, hogy nem normális. Bemutattam neki és mondtam, hogy én arra megyek és nem megyek vissza. Bunkó vagyok , mert az egyenes utcán nem voltam hajlandó hazafelé elindulni, mert a szerencsétlen nem bír a 2 kutyájával? Hol sétáljak akkor, ha állandóan veszélyes minden , ha nem csak a 20 perces kis kört akarjuk megtenni?


2023. okt. 25. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, de abban tényleg bunkó vagy, hogy azt hiszed, te nem hibáztál: majd ha a te kutyáid ilyen szituációban nem fognak ugatni meg acsarkodni, vagy egy szóra el tudod csendesíteni őket, akkor lesz igazad. Az nem erény, hogy a tieid nem húznak el a súlyuk miatt, de attól még ugyanúgy nem tudnak megfelelően viselkedni. Szóval mielőtt mást elítélsz, söprögess a saját házad tája előtt.

Ha a környékeden veszélyes sétáltatni, akkor azon kellene gondolkoznod, hogyan tudsz a leginkább kijutni olyan környékre, ahol már nem az. Pl. ha felülsz valami tömegközlekedési eszközre (mert gondolom, autó nincs, akkor nem lenne ilyen problémád), akkor talán el tudsz jutni nyugisabb helyre - ez lakóhelytől függ. Ha tömegközelekedési eszközhöz is csak a veszélyes úton tudtok eljutni, akkor érdemes utánanézni az olyan eszközök biztonságos használatának, amivel meg tudod védeni magadat és a kutyáidat támadás esetén. Illetve az is sokat segítene, ha a tieid megtanulnák, hogy ne álljanak bele a helyzetbe, nem az ő dolguk megvédeni a falkátokat, hanem a tiéd.

2023. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, mit makog egy alkoholista. Ne foglalkozz vele.
2023. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van sütő, de nem azért, hogy kutyákat azzal vigyem sétálni.
2023. okt. 25. 13:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 teljesen mindegy, hogy az ő kutyái mit csinálnak, amíg fizikálisan meg tudja tartani. Amelyik kutya olyan, az a hang nélkül elsétáló kutyára is rátámad.... tapasztalat


A kutyát köteles olyan személy vezetni, aki fizikálisan is kontroll alatt tudja tartani. Van rá rendelet is.


"A szabálysértési törvény több korlátot is megfogalmaz a kutyasétáltatás kapcsán. Mindezek értelmében szabálysértésnek minősül, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Fontos azonban, hogy egy kormányrendelet előírja azt is, hogy belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes. Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen. Kutyasétáltatás során a szájkosár tehát főszabály szerint nem kötelező, annak szükségességét a gazdájának az eb jellemzően agresszív magatartásának függvényében kell megítélnie."

2023. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha a nő csak éppen bírja megtartani a kutyáit, akkor is megtartja őket. Egy szavad sem lehet. Pláne úgy, hogy a te kutyáid is neveletlenek, kezelhetetlenek és hergelik a többi kutyát. Majd ha a kutyáid normálisan lesznek nevelve és teljes nyugalommal viselkednek ilyenkor, akkor lehet véleményed a másik félről és a másik kutyáról.


Amíg a kutya nem jön ki a telekről, amíg a gazdája tartja a pórázt, nem tehetsz semmit. Nyilván nem kell mások utasítgatásait betartanod.

2023. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Mit varsz? Buksi simit? Igen, ugyes vagy, hogy setaltatod a kutyaid, gratulalok, bar ha minden szarra ugatnak, akkor a neveles mar ennyire jol nem sikerult. A stilusod bicskanyitogato egyebkent, olyan kellemetlen volt olvasni az egeszet.


De legkozelebb legyen annyi eszed, hogy siman csak tovabb mesz, nem allsz meg egy alkesz es az orjongo kutyai elott pofazni.


Ez mire volt jo? Menjel a dolgodra, o is megy az overe, csokolom.


Egyebkent ugye nem a bolt elott kotod ki a szuper kutyaiadat, amig vasarolsz?

2023. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért mutattál be neki?
2023. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mert megálltam az árok ész úttest között a keskeny füvön a masik oldalon, hogy mehessenek előre, de hátra fordult és mutogatott hogy forduljak meg es arra menjünk. De miért én ?
2023. okt. 25. 16:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Az ő kutyái agresszívak, egymást harapták kínjukban.
2023. okt. 25. 16:06
 10/14 anonim ***** válasza:
4# Nem mindegy, mert hiába tudja a gazda megtartani a kistestűt, annak az acsarkodása valószínűbben vált ki agressziót egy másik kutyából illetve fokozza annak az idegállapotát, ami miatt ugatni, ugrálni, pórázt rángatni fog, mintha a gazda kistestűje szépen nyugodtan, csendben maradna. Nem azt állítom, hogy itt a kistestűek kezdték, de hogy a hangulat "fokozásához" hozzátett az ugatásuk, az biztos. Egyébként gazdaként nekem rossz érzés, ha a kutyám a másikra ugat, acsarkodik, mert ez nekem azt közvetíti, hogy nem tudom - átvitt értelemben - kézben tartani, azaz kontrollálni a viselkedését, illetve amit már felvetettem, az is kérdéses, hogy a rangsorban a kutya hol érzi magát. (1-es voltam.)
2023. okt. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!