Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kell-e tartanunk a lódarazsakt...

Kell-e tartanunk a lódarazsaktól akik beköltöztek a szomszédhoz?

Figyelt kérdés
A szembeszomszédunkban egy lakatlan telek van, közvetlenül a kapu mögött van egy nagy diófa és ebben találtak lakhatási lehetőséget. Az utca viszonylag széles úgyhogy a mi kapunktól nagyjából 15 méterre van a fészek. Viszont már észrevettük, hogy ide is átrepkednek.

júl. 28. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát, nem fogják tiszteletben tartani a telekhatárokat, ha erre gondolsz. Hozzánk is idejárnak valamelyik szomszédból. Levadásszák a porzó méheket, este világítás mellett nem lehet kint ülni a teraszon, mert odapofátlankodnak.
júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk a kertben élnek több éve, soha nem bántanak senkit. Csak akkor lehet gond, ha csapkodod öket vagy hadonászol, egyébként nem.
júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen, mindenképpen ajánlott az óvatosság, mivel a csípése veszélyes lehet, főleg annak aki allergiás rá. Valamint a csípése elég fájdalmas, engem egyszer megcsípett egy lódarázs a kertben és annyira bedagadt a kezem, hogy orvoshoz kellett mennem. Több mint egy hétig tartott amire enyhült a duzzanat és a fájdalom.
júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanaz a veszélyük, mint a "rendes" darazsaknak:

1. Ha a fészküket féltik tőled, mert fél méterre megközelíted, akkor rád támad az összes.

2. Ha fenyegetve érzi magát egy példány, mert mondjuk pont azt a gyümölcsöt fogod meg, amin eszeget, akkor is neked esik.

De ha ez a kettő nem áll fenn, akkor nem fognak bántani.

Annyival veszélyesebbek, hogy nagyobbak, több mérgük van.

Én a szőlőn meg egyéb gyümölcsön minden évben megfogok legalább 10-et, még soha nem csíptek meg. Még ha hajkurászom őket, akkor is inkább csak menekülnek. De olyan előfordult, hogy körteszedésnél nem vettem észre, és vele együtt vettem le a fáról egy körtét, akkor bizony elkezdett körülöttem keringeni, és biztos ami biztos, odébb futottam. De ez inkább csak pszichológiai hadviselés volt a részéről, mert ösztönösen tudja, hogy ha rám száll, akkor esetleg agyonütöm. Tehát csak indokolt esetben fog megcsípni.

Én azért egy reggelen átmennék egy légyirtó spray-vel. Ne szaporodjanak el a közelemben, mert jövőre esetleg az én ajtóm fölé fészkelnek. Meg a balesetek sincsenek kizárva, amiket jobb megelőzni. És persze, a gyümölcseimet se nekik termelem.

júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5: ez bullsit!


"Ugyanaz a veszélyük, mint a "rendes" darazsaknak:

1. Ha a fészküket féltik tőled, mert fél méterre megközelíted, akkor rád támad az összes.

2. Ha fenyegetve érzi magát egy példány, mert mondjuk pont azt a gyümölcsöt fogod meg, amin eszeget, akkor is neked esik."


1: a papírdarazsak rohadtul nem bántanak még akkor sem ha 5 centiről nézem őket....

garázsomnál van egy nagy fészek, mindig odanyúlok haverkodni velük... max elkezdik harapni az ujjam, ennyi :D

A lódarázs már tud agresszív lenni a fészeknél de nem jellemző ré.


2: ezerszer ijesztettem már el így lódarazsat. Nem támadnak ilyenkor hanem menekülnek.

júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tegyél ki darázscsapdát. Házilag is készíthetsz műanyag palackból, oldalt szöggel kilyuggatod, és sört töltesz bele. A méhek nem szeretik az alkoholt, a darazsak viszont igen, így bemennek a romkocsmába, és az életükkel fizetnek.
júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy be lehet csak úgy csapdázni ezeket, ezek nem darazsak hanem lódarazsak gringó!
júl. 29. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet csapdázni a lódarazsakat is. Darázs-darázs ilyen szempontból, az alkoholos cukros löttyökre odamennek. Kell bele tenni pár csepp ecetet, hogy a méhek ne menjenek bele!


2-es, Nem kevered össze véletlenül a tőrösdarazsakkal? Azok nagyon hasonlóak a lódarazsakkal, de békésebbek. A lódarázs ok nélkül támad meg, és a csípése oltári fájdalmas. Nem véletlenül írtam, hogy este nem tudunk kiülni miattuk. Jönnek a fényre, legutóbb egy ilyen kis baráti összejövetelnél minden ok nélkül megcsípett egy a kézfejemen. (Nem provokáltam). Azt hittem beszarok, nagyjából egy hétig fájt a kezem, és vagy 2 napig be volt dagadva.

júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ismerem őket, mert itt a külvárosban gyakori vendégek, minden évben vannak. Viszont fészek még ilyen közel nem volt a házunkhoz eddig. Apukámat is egyszer megcsípte a kezén, öklömnyi piros daganat lett rajta, de állítólag nem fájt neki.
júl. 29. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!