Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lódarazsak hol szeretnek...

Lódarazsak hol szeretnek fészkelni?

Figyelt kérdés
Gyakran bejönnek este, ha résnyire nyitva van az ablak és fényt látnak. Az udvarban van sok fa, bokor, farakás, meg melléképületek. A ház falán kívül klíma kültéri egység. Ezekben fészkelhetnek? Még nem találtam meg a fészküket.

2021. okt. 3. 22:12
 1/4 Maldoror ***** válasza:
100%

A lódarázs fészek megtalálása, ha jól látható helyre készítette fészkét, nem nehéz feladat. Azonban, ha a falba, vagy a padlás mélyére készítették el a lódarazsak a fészküket, szakértelmet és megfelelő védőruházatot igényel a fészek felkutatása, és a lódarázs elleni védekezés.


Előfordul, hogy kívülről egy kis méretű fészeknek tűnik, azonban a fal mélyén több ezer lódarázs is lapulhat. Ha nincs elég helyük a fészkük bővítéséhez, képesek a falat is kirágni, hogy tovább épülhessen kolóniájuk.


Ha a fészket rejtett, zárt, nehezen megközelíthető helyre készítették, nem javasolt a megközelítése. Egy sötét, szűk padláson akár több ezer lódarázzsal felvenni a harcot szakértelem és megfelelő védőruházat nélkül életveszélyes!

2021. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pl bele is fúrhatják magukat a falba, vagy ahol eléggé nagy rést találhatnak. Én nem tudom, egyáltalán nem értek hozzá. Ez most csak eszembe jutott, remélem, hogy jó, amit írtam.
2021. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk konkrétan a farakásban voltak. Én sem akartam elhinni, amíg nem láttam saját szemmel.
2021. okt. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A lódarázs nősténye keres ilyenkor magának olyan helyet, ahol áttelelhet a melegben. A fényre megy általában, szóval érdemes vagy becsukni az ablakot vagy szúnyoghálót feltenni, mert bazira fáj a csípése. Olyankor otthagyja a fészket, nem feltétlen a közelben van.
2021. okt. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!