Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha a BioStop csótánycsapdában...

Ha a BioStop csótánycsapdában ha nincs csótány akkor nincs a házban?

Figyelt kérdés

3 napja tettem le 24 db csapdát kb 180 nm-re, oda főleg, ahol többet láttam, de egyelőre üresek.

Német csótányokra vadászom, mert kb vagy 15-öt láttunk az elmúlt időben, de ezeket a ház majdnem minden helyiségében.

Valamelyik nap láttam, hogy a csapda mellett is elsétàlt egy. A fürdőben egy pici bébicsótány volt (+ szerintem 2-3 apró tetem

Ha az az volt) , ezért gondolom, hogy bentiek, de a férjem szerint kintröl járnak be, mert a szúnyoghálón többször is láttunk és az ablak környékén láttam 3x is.


1 éve pont ilyenkor voltak nálunk német csótányok, akkor sem érdekelte őket a csapda. Elmentünk 1 hétre nyaralni és mire visszaértünk egy db sem volt már sehol.



júl. 4. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4-5 napig nem lesz, akkor tegyétek át más helyekre, ha ott sem, akkor nincs csótány
júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

“mert kb vagy 15-öt láttunk az elmúlt időben… minden helyiségben”


“ Valamelyik nap láttam, hogy a csapda mellett is elsétàlt egy.”


Édes jóistenem. Már bocs de ha látod, hogy vannak, akkor mégis miért kérdés, hogy vannak e? Amúgy a csótány ha valahol egy van, biztos lehetsz benne, hogy van több is.


“ férjem szerint kintröl járnak be, mert a szúnyoghálón többször is láttunk és az ablak környékén”

Mi lenne ha megnéznétek az ablakokat, tényleg van e rés ahol bemennek, és megoldanátok a problémát, hogy ne menjenek be…

Egyébként ok, hogy kintről ment be, de nyakam tenném rá, hogy bent is megtelepszik és nem csak újra kisétálnak.


Merem feltételezni, hogy nem tűntek el a nyaralás alatt. Csak szépen felszaporodtak a kis zugokban azóta.

júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Biztos hogy van sok, és tegyétek át máshová a csapdát.

De az egérragasztó is nagyon jó csapdának, csak jó helyre kell tenni.

De olyan anyagra kenni ami nem szívja be.

júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kedves Vezető válasza:
100%

Jó a Biostop os csapda, de legjobb ha veszel Biostop egérfogó rakasztót, és azt húzod ki a szélekre, hűtő alá, stb.

Ha 1 van, akkor nagy eséllyel több is van.

júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Leírtam hogy kell kikenni a ragasztót.

Ha csak úgy keni oda azt nehéz eltakarítani amikor tele ragad.

Hígítóval lehet csak felszedni.

Ezt.

[link]

júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kedves Vezető válasza:
100%

Leírtad, és, szerinted engem mennyire érdekel ?

Kb egyszerre írhattunk, mert mikor írtam még nem láttam az egérfogó ragasztó opciót.

Azt, igen, amit linkeltél, nagyon ügyes vagy, jár a keksz.

Én meg azt írtam hogy a szélekre/hűtő alá tegye, egyébként mindenki tudja hogy lehet eltávolítani, meg senki se fogja kartonpapírra rakni ami beszívja, ennyire nem kéne hülyének nézni senkit. :)

júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
*Kihúz egy vastag celluxot, és rárakja, felszedi.
júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

röviden, ha nappal látod a csótányokat akkor már nagyon sok van a házban.

Kicsit bővebben a legnagyobb probléma az,hogy a felnőtt csótány alakok kb 10-20% át teszik ki a teljes csótány populációnak. Tehát ha te látsz 10 csótányt,akkor minimum 50-100 között van a teljes populáció. Tojásonként átl. 20-30 új csótánnyal lehet számolni. Tojást kb havonta raknak. A nőstények aránya kb 70% . Tehát statisztikailag qrva sok lehet a házban már.

júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Be kell fújni a vonulási útvonalat csótányirtóval, konyhába, fürdőszobába, szemetes vödör mellé csapdát kitenni. Ha ez nem elég, meg kell rendelni az irtást. Lehet tudni, hogy honnan jönnek?
júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a csapda kirakása meg a ragasztó fajtája a fő probléma a sztoriban. Elmentek nyaralni, utánna nem látták(?!) és már nem is foglalkoztak vele, “mert biztos nincs is akkor”. Meg van egy elméletük honnan jöttek be a bogarak, erre azt se ellenőrzik le. Meg látja a csapda mellett elszaladni a CSótányt, de mivel nem ment bele egy se a csapdába, “akkor nincs is csotány?” ?? Mi van??
júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!