Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A szomszédban méhkaptárak...

A szomszédban méhkaptárak vannak, így a mellette lévő mindkét ház szinte eladhatatlan, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Én venném meg az egyik szomszéd házat, de a méhek miatt nem merem. Más érdeklődő is ezt mondta. Külterületi ingatlanról van szó.

Esetleg létezik valami, ami riasztja őket?



jún. 28. 16:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

10-es, szerencsére senkit nem érdekelnek az unokaáid, és szerencsére nem kell senkinek vigyázzban állnia, csak mert a szomszédnak van gyereke :D


Ezt az unoka-kisgyerek kártyát a mi szomszédaink is sűrűn bejátszották. Oké, ott a gyerek, az Ő udvarában, nekem semmi dolgom vele, hálisten. ;)


Az meg, hogy kiakad, mert épp felújítunk, és "alvási időben" is fúrunk.. bocs, nem fogunk egy héthónapos alvási rendjéhez alkalmazkodni, mert akkor sohasem végzünk

jún. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél egy lavor vizet valami hungarocell darabbal benne a medence és a szomszéd kerítés közé, lehetőleg legközelebb a kaptárakhoz, így oda fognak menni.
jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12-es: köszönöm az ötletet.
jún. 29. 09:03
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Külterületen azt csinál, amit akar. Itt nálunk is feljelentették a méhészt a pestiek, akik elkezdték felvásárolni a zártkerti övezetben lévő telkeket nyaralónak. Kijöttek az önkormányzattól, és mivel mindent szabályosnak találtak, a méhek maradtak.

Sajnos most ez a trend... vásárolják az ilyen telkeket, a többség egy évben lejön 6-8 alkalommal, de már jelenti fel a tehenészt, mert bőg a tehén, azt, aki baromfit tart azért, mert kukorékol a kakas, a templomot azért, mert harangoznak... szánalom.

jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez tényleg sok esetben így van. De nem az én esetemben. Én nem pesti vagyok, vidéki kisváros széléről költöznék a szomszéd falu külterületére. Egyáltalán nem zavar a falusi élet hangjai, sőt kifejezetten szeretem, gyerekkoromat idézi. Ebben a mostani esetben egy megfelelő kis ingatlant kizárólag a szomszédban tartott méhek miatt (és nem a tehenek, kakasok, kutyák,stb) félek megvenni.
jún. 29. 14:05
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"8-as nem hittem, hogy a méhészt és a pénzhajhászt egy mondatbam fogom látni.."


Én is átom ám mit művelnek egyes csoportokban a méhészek... nyavajognak hogy jaaaj az ukrán méz leviszi az ő általuk termelt méz árát brühühü jaaj a nyereségünk oda, aki meg olcsóbban adná a mézet mint ők azt akarnák rögtön lehurrogják mert rontja az üzletüket.

jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell őket félteni, nagy patkányok ám tisztelet a kivételnek
jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
10-es, Szerinted aki külterületen méhészkedik, az nem a megélhetés miatt csinálja? Ő már ott van, Te meg nézz máshol házat, ne akarj mást kitúrni.
jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem kitúrni szeretném a méhészt,(aki nem itt lakik, hanem csak a méhek miatt jár ki) hanem hogy világosan fogalmazzak: ötletet várok arra, hogy, ha megveszem a szomszéd ingatlant,és a méhek túlzottan zavaróak lennének- pl.tömegesen ellepnék a vízvételi helyeket, a szabadban dolgozókat zavarnák, stb- akkor mit tudok tenni ellenük, anélkül, hogy bántanánk őket.

Nem feltétlenül rosszindulatú az aki itt segítséget kér, viszont sok rosszmájú van, aki azt feltételezi, hogy más csak rosszat akar.

jún. 30. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!