Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Harcba szállni a ruhamollyal?

Harcba szállni a ruhamollyal?

Figyelt kérdés

Egy egyszobád albérletben élek most az egyetem alatt. Nincs túl sok helyem, van egy nagyobb gardróbszelrény,ott tárolom minden ruhámat, ágyneműket,stb.

Már vagy pár hónapja megjelentek (szerintem) ruhamolyok. Random repkednek. Vettem biokill feromonos molycsapdát,meg is fogott jópárat és kezdtek eltűnni, aztán utána azt hittem oké,vége és ennyi. De most megint látok párat repkedni.

1 hét múlva szabin leszek és vizsgák sem lesznek már így akkor akarok nekiállni a gardróbból mindent kiszedni,áttakarítani, átnézni.

Gondolom meg kellene találni a forrást. Mire számítsak? És ha megtaláltam mit tegyek? Illetve mit tudok tenni,hogy a későbbiekben megelőzzem ezt a helyzetet?

Nagyon rovarfóbiás vagyok így nagyon félek hogy valami dirva dolgot fogok találni.



jún. 9. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor már látod a molyt kirepülni, az már teljesen ártalmatlan, már nem táplálkozik, már párzott és le is rakta a petéket. Csak ezek után repül ki. Rövid időn belül elpusztul. A hernyója táplálkozik, rágja meg a ruhát. Így a peték fészkét, a hernyókat és a bebábozódott hernyókat kell felkutatni, csak így tudod megszüntetni.
jún. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban egy nagyon régóta fennálló tévhit, hogy a repkedő moly rág lyukakat a ruhába.

Nos, a kifejlett rovar, ami repül, még ha rá is száll a ruhadarabra, semmit nem fog vele csinálni, nem kezdi el "enni". Azt a lárvája csinálja, ami belerágja magát az anyagba, hogy aztán abban be is bábozódjon. A szűcsmoly egyébként hasonló "ruhaélősdi".

Van ellenük egy szintén nagyon régi környezetbarát eljárás, ez nem más, mint a levendula.

A molyok nagyon nem szeretik ennek a növénynek a szagát, a nagymamámnak régen mindig volt a ruhásszekrényében levendula, és neki nem is voltak ott rovarok.

Tegyél te is a ruhák közé, egy próbát megér.

jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!