Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Este amikor már lement a nap...

Este amikor már lement a nap és kimentem akkor a bejárati ajtó felett hallottam valamilyen rovart de nem tudom mit legalábbis csak sejtem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Hangosan és nagyon mély hangon zümmögött és elég nagy volt, csak egy pillanatra láttam repülés közben de kb akkorának tűnt mint egy nagyon pici madár jóformán.

jún. 8. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Kék fadongó?
jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy kacsafarkú szender?


[link]

jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, inkább lódarázsnak tűnt.
jún. 8. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor lódarázs
jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, ha nem lódarázs, akkor ebben az időszakban éppen lehet a barna medvelekpe is.

[link]

Elég nagy jószág és tud rendesen zümmögni.

jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagy sötétbarna lepke repült a kertben alkonyatban, fotó sajnos nincs, mert mire bejöttem a telóért, elszállt. Mi lehetett?
jún. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Lódarázs! Már rajzanak és ilyenkor keresik az új fészkük leendő helyét, ami sajnos gyakran lakóépületekben történik...

Nem szoktam bántani ok nélkül a rovarokat, viszont, ha lódarázs repked a házunk körül, ha van rá lehetőségem, leütöm!

A lódarázs nagyon agresszív, az emberre nagyon veszélyes rovar! Amennyiben az embert a torkánál megcsípi, még az egészséges ember is belehalhat!

jún. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as: a lódarázs NEM agresszív, amíg békén hagyják, nem bánt senkit.

Nálunk a kertben legalább 10 éve rendszeresen van fészke, még soha nem bántott, nem csípett meg senkit, pedig néha direkt mellettünk röpköd.

Persze, ha "lecsapod", vagy a fészkét piszkálod, akkor érthetö módon ideges lesz.

jún. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!