Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam a hóban egy lepkét...

Találtam a hóban egy lepkét mit tudok vele tenni, hogy ne haljon meg?

Figyelt kérdés

Pápaszemes lepke, a hóban volt és nem tudott repülni, gondolom hideg is volt neki.

Betettem egy akváriumba tetejére raktam fóliát amire kis lyukakat raktam hogy kapjon levegőt. Most már tud repülni de nem tudom ilyen esetben mi a legjobb neki? Elengedjem vagy a hidegbe bele halna?



2022. jan. 24. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Adj neki mézet és engedd ki.
2022. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát kérdező, bearanyoztad a napomat hogy ilyen jóságos vagy. Szerencsések a barátaid.
2022. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Cukros vízzel, vagy mézzel etesd meg, és ha már tényleg tud repülni, akkor engedd ki.
2022. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Legközelebb egy bolhát fogsz tutujgatni?
2022. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne engedd ki! Hiszen megfagy!


A méz, igen, AZ KELL NEKI, tegyél be faágat, kintről lóherét (van a hó alatt is) vagy kis cserépben vagy tépve, hogy legyen ezáltal friss, természetes, illatos, dolog is.


Vizet kupakokban. Így vigyázz rá tavaszig!

2022. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
És klassz vagy! 😃
2022. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy anno nekem is volt lepkém, a mézet szeretik, jópofa közelről nézve ahogy eszik, iszik.
2022. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamitől előjött a téli "alvóhelyéről"...


Hétvégére 7-8 fokot mond, ha tudod akkor addig tartsd meg majd engedd el akkor ha szépen süt a nap.

Ha esetleg vidéki vagy és van valami fáskamra féleség akkor ott nyugodtan el lehet engedni, talál magának búvóhelyet.

2022. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tanácsokat megfogadom illetve ha melegebb lesz elengedem addig vigyázok rá :)
2022. jan. 24. 21:05
 10/11 anonim ***** válasza:
de úgy 3-4 napig legyen meleg, merthogy legyen ideje elbújni. Mégis az lenne jobb, ha akváriumban tartanád április közepéig, mézzel etetve, mert akkor több esélye lenne túlélni. Peace 🖐👌
2022. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!