Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bögölylegyek írtása hogyan?

Bögölylegyek írtása hogyan?

Figyelt kérdés
Sok bögölylégy van aminek a csípése fájdalmas, később begyullad. Hogyan lehetne kiírtani a bögölylegyeket? A kertet rendben tartjuk, mindig nyírva van a fű, de hiába. Sok a bögöly. Állat nincs se nekünk sem a közelben. Nincs senkinek disznója vagy lova. Igaz a szomszédunkban magasan áll a gaz, de mivel egy részeges lakik ott, még megkérni sem tudom, hogy vágja le. ( annyira életképtelen, hogy menni alig bír) Van valami szer vagy bármi amitől egdöglenek a legyek?
2021. aug. 9. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Van a kozelben folyo vagy to?
2021. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szomszédot tudod jelenteni a közterület felügyeletlén és ők levágatják vele jó pénzért a gazt.
2021. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs folyó vagy tó. Erdő van körülöttünk. Bükk.

Nem tudom a szomszédot sem jelenteni, mert albérlő, nem ő a tulaj. Próbáltam már jelezni az önkormányzat felé, de semmi. Évente egyszer a tulaj kijön lekaszálja a gazt, és ennyi. De ettől még rengeteg bögölylégy van. Annak írtása érdekelne.

2021. aug. 9. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindegyik bögölyfaj háziállathoz, és/vagy vízhez kötött. Nálunk régen az egykori nyaralónkban időnként úgy megjelentek a pőcsíkok (ezek kisebb termetű bögölyfélék), mint a szúnyogok sok helyen, és iszonyat fájdalmasat csíptek. Sajnos ezeknek elég az izzadság megérzése is (nem kell hozzá büdösnek lenni, sokkal erősebb a szaglásuk, mint a mienk).

Hol laktok helyileg, esetleg milyen, mekkora böglyök vannak nálatok?

Ha jobb nem is, de a szúnyog- és egyéb rovarirtó spray és -lámpa, ill. a légypapír együttes használata ezeknél is beválik valamennyire.

2021. aug. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a rovarírtósprayk, lámpa, légypapír nem hazsnálható a kertben. Nem lakásban vannak, hanem kint a kertben. Egyszerűen fűvet nyírni nem tudunk, vagy rendezni a virágokat, mert rögtön jönnek, csípnek. Még izzadni sem kell. De ahogy írod. Kisebb termetű bögölyfélél vannak felénk is. Így ha nem tudom írtani őket, nem tudom élvezni a kertet sem. Ez lehangoló. Jakuzzit akartunk venni, de így nem tudunk, mert jönnek a vízre is.
2021. aug. 10. 18:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!