Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tegnap sétálni voltunk erdős,...

Tegnap sétálni voltunk erdős, mezős részén. Mikor,haza értünk éreztem, hogy mászik rajtam valami. Gyors meg néztem és apró mák szemnyi fekete valami? volt és gyorsan kirantottam a bőrömből. A helyén csak a csípés látszik, de semmi pirosság vagybármi

Figyelt kérdés
Mi lehetett ez? Azóta vakarozunk és találok néha ilyen apró kis szarsagot. Viszont alig bírom még nagyítóval is kinezni hogy mi ez.. KB tényleg, akkora, mint egy mák szem.. Ruhákat, kimostam, kiporszivoztam mindent, felmostam, de még mindig érzem néha hogy viszket. És az az érdekes, hogy nincs csípés helye csak az az egy. Én már gondoltam kullancsra, bolhara, de atneztem magam alaposan és sehol semmi. Segítsetek, hogy mi lehet ez 😒🙄 Tippek? Hátha, van itt olyan aki jártas a turazasban vagy járt hasonlóan? Mi a picsat szedtünk össze a mezőn? Milyen rovarok, élősködők vannak amik ilyen nagyon aprók? Bocsi, hogy hosszú lett, de neten nem találok semmit

2021. márc. 4. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
köszi a kérdést igy uszom meg a túrázást.
2021. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mostantól lehet én is
2021. márc. 4. 20:21
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Biztosan nem kullancs, az nem ilyen pici. Bolha talán, de még életben nem hallottam, hogy valaki így kapja el. De nem kell ezzel foglalkozni, az erdőkben sok olyan bogár/rovar van, ami csíp vagy harap, de teljesen ártalmatlan, csak így védekezik.


Nem kell minden élőlénybe mumust látni :) máskor használjatok szúnyog riasztót

2021. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kullancs lesz az, mivel azt mondta a kerdezo, hogy kihuzta a borebol. Ez rajuk jellemzo.

Erdemes mar ilyenkor is riasztot hasznalni, amint mar picit is jo ido van, feltamadnak ezek a dogok.

Emlekszem, hogy amikor volt kullancsom, utana en is vakaroztam vagy egy napig. Szerintem ez psziches, vagy nem is tudom, de szornyu erzes :D

2021. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pici kullancsok is.

Kutyára Stronghold spot on, neked meg polybé vagy kullancs riasztó ha mentek.

Nem minden kullancs egyforma, a cicánkon volt egy ami után véresre vakarta a nyakát pedig azonnal kiszedtük amint belement. Azóta spot ont kap ő is.

2021. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A kutyuson advantix van, jó igaz én és a párom nem voltunk befújva, de mák szemnyi kullancs? Gondolom lárvák. De, ha kullancs akkor miért csak egy mászott belém, a többit csak itt ott találom (nem a bőrömbe, de pl párom nem húzott ki semmit a bőréből mégis vakarozik. Egyedül a kutya nem :D
2021. márc. 4. 20:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nem kullancs, akkor el kell kapni én nagyítóval megvizsgálni. Mondjuk ha valami veszélyes dolog élne az erdőkben, arról tudnánk. Viszont sok rovar/bogár csíphet, okozhat viszketést. Zárt öltözet kell és kerüld a bozótos részeket.

A kullancs lárvája picike, lehet az volt [link]

2021. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy kullancs, mert más nem nagyon fúródik a bőrbe. 😏 Amint írtam, apró mák szemnyi valami volt, nem láttam lábakat. Köszönöm a válaszokat :)
2021. márc. 6. 01:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Közben kiderült valami? Valamelyik nap rajtam is volt egy fekete valami, azt hittem szösz vagy kosz, nem jött le, nagyon megkapartam és így leszedtem. Alatta utána láttam egy kis szúrásnyomot. Bepánikoltam, hogy kullancs, de ennek se volt lába...
2021. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem érzek semmi változást, már rég elmúlt a "csípés" miatti pötty . Én is be voltam sz*rva, de aztán figyelgettem magam, hogy később jelenik e meg valami a bőrömön, de semmi. Azóta fújkálom magam séták előtt kullancs riasztóval 😅 De, viszont a hétvégén megint volt valami a combomon, és nem jött le, lekapartam és szép kis pötty lett újra. Én már nem tudom mi a fene ez, de már nagyítóval is néztem és nincsenek lábak.. 🤯
2021. ápr. 13. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!