Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet ez? Invazív...

Milyen rovar lehet ez? Invazív szúnyog? Parazita darázs?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 hétben hallottam szúnyog hangot, aztán egyik nap rászállt a lábamra egy barnás, valószínűleg invazív szúnyogfaj (a képek alapján ázsiai bozótszúnyog, vagy ez a japán szúnyog, mivel barnás volt a színe), amit aztán lecsaptam, azóta hangot nem hallottam.

Ma reggel felébredtem, és az ágyamon pihent az alábbi képen szereplő rovar (?):

[link]

Viszont ez a kép alapján nem hasonlít a korábbi szúnyogra, sem más szúnyogfajra sem, amit képeken láttam.

Van valami fullánk-szerűsége (a fején nem látom, viszont a képen a hátsó lábának egy részlete is hiányzik, szóval lehet volt neki szívókája, csak nem látszik a képen, mert gyorsan fotóztam).

Egy ismerősömtől azt a választ kaptam, hogy ez valamilyen parazita darázs lehet, de nem találok hasonló képet az interneten..

Ha esetleg tudja valaki, milyen faj lehetett ez, kérem, írja meg itt válaszban vagy privátban, mert nagyon érdekelne, fontos lenne tudnom.



2021. febr. 16. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ptrohnál az szõr vagy bogár tartozék?
2021. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A te szavaddal élve, bogár tartozék.. A potrohához tartozik.
2021. febr. 16. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami fürkészdarázs vagy darázs lehet.

Az a tojócsöve. Más állatok petéibe/lárváiba tojja a petéjét.

2021. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Darázs a kicsike <3
2021. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Még sosem hallottam efféléről, utánaolvastam, nagyon érdekes élőlények ezek. Ma is tanultam valami újat. :)
2021. febr. 16. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valamelyik fürkészdarázs, véletlenül betévedt. Ez biztosan nem csíp, csak azokra a rovarokra halálos, amelyek petéjébe, lárvájába teszi a petéjét. Nyugodtan meg lehet fogni és kitenni.
2021. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!