Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen módszer van a hangyák...

Milyen módszer van a hangyák VÉGLEGES kiírtására?

Figyelt kérdés

"Állítólag" a környék paneljai (kb 70-100m-es körzet) még évtizedekkel ezelőtt egy óriási hangyabolyra épültek, ami azóta is megkeseríti a környéken élők életét, mert bármit csinálnak, tele van a lakás hangyával, de még a 4. emeletre is felmászik. Nem konkrétan "valamire", csak úgy bolyonganak a szobában, fürdőben, konyhában, ...

Vettem speciális hangyairtót, befújtam vele minden sarkot, viszont a helyzet csak annyiban változott, hogy élő hangyák helyett döglött hangyák vannak itt-ott a sarkokban. Vagyis a hangyák továbbra sem adják fel, csak annyira fogyatékosok, hogy inkább beledöglenek.

Milyen módszer van arra, hogy ezek a hangyák teljes mértékben kidögöljenek a környékről?

Erre legyen valaki profi rovarirtó! :D



2020. máj. 7. 16:24
 1/10 anonim válasza:
100%

Vannak olyan cuccok, amiket lehordanak a bolyba, majd ott fogyasztják el és ott döglenek meg sorra tőle.

Ezzel kb végleg ki lesznek írtva. De valamire csak mennek nálatok is. Nekünk a teraszra, házba se járkálnak hangyák, mert nincs mire jönni. Ha nem hagysz elől étetkt nem fognak kóvályogni.

Amúgy, ha ott korábban volt egy kolónia arra rá építettek, azok meg is döglöttek. Lehet van máshol is fészek, nem biztos, hogy a föld alól jönnek.



Amúgy hogy ne maradj hülyeség nélkül se. Tarts egy nagyobb kolóniát. A hangyák háborúznak folyamatosan. Ha tartasz egy kolóniát, azok kiírtják a meglévőket. Utána nem lesznek betolakodók. A házikedvenceid majd vigyáznak a rendre.

2020. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Hidrogénbomba.
2020. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm, elvégre a legjobb védekezés a támadás :D Nem is rossz ötlet.

Igen, én is gondoltam már erre, meg ismerem is azt a terméket, amit bevisznek a bolyba, de az előző lakó is használt olyat, és neki nem segített, azért próbálkoztam egyből spray-el.

Amúgy hidd el, ezek olyan fogyatékos hangyák, amik nem jönnek semmire. Én sem értem, hogy ez hogy működik, de először az előszobában tűnt fel a bejárati ajtó környékén, aztán a fürdőkád szélén, majd a konyhapulton, és a konyhapult melletti falon, majd, miután mindenhol befújtam (kivéve a nappali egyik sarkát), a nappali egyik sarkában jelentek meg sokan.

Jelenleg, így, hogy minden egyes szegély, sarok be van fújva, egyedül a wc belső falánál tűnnek fel döglötten. 1 hét alatt kb 50-60.

De mondod, hogy nem biztos, hogy a föld alól jönnek. Ha létezik ilyen, hogy nem föld alól jönnek, akkor az alattunk rothadó vénasszonyra tippelnék.

(Amúgy ezekről a kis fos mini barna hangyákról van szó, amiket kétszer kell agyon nyomni, hogy megdögöljenek, mert elsőre csak elkezd futkározni.)

2020. máj. 7. 16:48
 4/10 anonim ***** válasza:

2: valahol olvastam, hogy talán a hangya is jól bírja a sugárzást, ha nem pont a bolyra dobod a hidrogénbombát és amelyik nem sül meg az túl fogja élni. Szerintem egy közepes atombomba is elég.

A viccet félre téve, nehéz a hangyákat kiírtani. Hosszű kitartó munkával elérhető, hogy a számuk egy "tolerálható" szintre csökkenjen. Vannak erősebb és gyengébb hangya írtó szerek, de nagy részük elég káros a környezetre is.

2020. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: az a baj, hogy ez ilyen lehetetlen kategóriának tűnik, de fel nem tudom fogni, hogy miért. Minden évben többször végeznek hangyairtást a környéken, de évről-évre ugyanúgy előjönnek.
2020. máj. 12. 06:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha erre tudnam a valaszt, akkor nagyon gazdag lennek.
2020. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A hangyákat sajnos nem lehet kiírtani!

2020. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívsz egy szakembert.
2020. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Mi is küzdünk a hangyákkal (szintén panel), én is erre a kérdésre keresem a választ. A mi panelunkban sajnos nincs kötelező jellegű rovarirtás, hanem mikor 4 havonta jön a rovarirtó lehet megrendelni pár ezer Ft-ért.

Nálunk volt már gélezés és permetezés, de még mindig vannak hangyák, a fürdőszobánk padlóján gyűlnek a géltől megdöglött hangyák sorban. Érdekes hogy nálunk a fürdőszoba a gócpont, és a fürdőkádban is szeretnék mászkálni a hangyáink.

Tegnap beszéltem egy szakemberrel, azt mondta, hogy akkor lehetne teljesen kiírtani a hangyákat, ha minden lakásban lenne kötelezően irtás, amíg nincs csak feleslegesen kínlódunk magunk a hangyákkal... A kötelező irtást meg kellene szavazni a lakógyűlésen, ami elég esélytelennek tűnik.

2020. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9: nálunk van kötelező rovarirtás lépcsőházi szinten, de hasztalan. Alapból nem értem hogy képzelik a hangyairtást úgy, hogy az nem a lakásokban történik.

Amúgy ja, ugyanez a szitu. Annyi, hogy nálunk, ha ki kéne emelni egy gócpontot, az a WC lenne. De akárhányszor befújtam a lakást hangyairtóval, mindig ott jöttek elő, ahová véletlenül nem jutott elég. Csak tudnám tényleg, hogy mi az anyámra jönnek, amikor nem jönnek semmire. Mert legalább koszos lenne a lakás, megérteném, de rohadtul semmi ilyenről nincs szó.

2020. máj. 26. 07:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!