Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi történik, ha madárhangokat...

Mi történik, ha madárhangokat játszok le a kertemben magnóról, vagy telefonról?

Figyelt kérdés
Oda tudom csalogatni a madarakat, vagy elijesztem? Utóbbit nem szeretném. A kertem fele szinte vadregényes, rengeteg énekes madaram van. Reggelente a teraszon a kávé mellé koncertet is kapok. De mi van, ha válaszolgatok a madaraknak telefonról például???
2018. máj. 29. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sárgarigókkal jól lehet beszélgetni.
2018. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Működik, odamennek.
2018. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Odacsalogatod, ha el is ijesztenéd őket akkor is csak ideig óráig úgyis visszamennek oda ahol megfelelő számukra a környezet.
2018. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre most kivételesen tudok válaszolni.

Az énekesek általában nem jókedvükben hanem területvédés/jelölés miatt énekelnek-tavasszal udvarláskor.

Be lehet hívni őket, olyankor odamennek megnézni ki a betolakodó.

Madarászok csak monitorizáláskor szoktak ilyent csinálni.

Most viszont fiókanevelési szezon van, és rengeteg a dolguk, mama ül a fészken, papa rohangál kajáért, vagy mindketten rohangálnak.

Na most a hímet csalihanggal ingerelve ott lehet tartani sokáig, ami elveszi az idejét a fiókáktól, addig sem etet, csak dühösen kiabál.

Szóval kicsit etikátlan.Ezt madarászoktól tanultam meg, mert én is hajlamos voltam perceken át utánozni a madarakat és élvezni, hogy válaszolnak. De szerencsére szóltak nekem.

2018. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma reggel előjött egy fekete rigó... A telefonommal jó hangosan játszani kezdtem egy fekete rigó énekét. Egy darabig kíváncsian figyelt, aztán elrepült. Pár óra múlva újra énekelni kezdett, de akkor már nem válaszoltam neki... érdekes!!! Holnap megpróbálom egy Búbos Bankával....
2018. máj. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!