Galambdúcban vagy galamb házban tartsam a galambokat? Kezdő galambtartás?
Kezdő galambtartó vagyok. Kaptam 4ceglédi rövidcsőrű szívhátú galambot.
Elhelyezésükhöz kérnék tanácsot, a többiből már nagyjából kikupálódtam.
Jelenleg egy 3x1,5méteres röpdében vannak, de itt nem maradhatnak mert nyárra mennek majd bele a hullámosok ha lefertőtlenítettem.
A kérdésem az, ha kirakok nekik egy dúcot egy 2,5méteres oszlop tetején akkor a nyest (sajnos sok van felénk) nem támadja meg őket? Illetve ha egy kisebb dúc van nekik akkor az odut költés idején hova teszem?
Vagy ajánlottabb egy kisebb galambházat építenem a kerti faház oldalába? Ilyenkor a galambok estére beülnek mint a tyúkok és be kell zárni őket?
Ilyesmiben kérekszépen eligazítást, mert rendes olvasmányt nem is találtam erről látni pedig csak padláson volt szerencsém nagyobb kolóniát.
Én magam nem szeretem a galambházat.Sokkal természetesebbnek és látványosabbnak tartom a duct.
Ám annak a szoktatása sem kezdő feladat.Ha a duc fel van állítva ,érdemes előbb körbe vagy csak félig bekeríteni dróthálóval és majd amikor a párok letojtak akkor érdemes majd levenni róluk. Vannak fajok amelyek ilyenkor ha felnevelték a fiakat akkor hazarepülnek! de a fiak ott maradnak.
Nos menyét ,görény stb: Nem tud hozzáférni,ha a duc szárára felülről lefelé kb 50-60 cm fémlemezt szegezünk körbe!!! Viszont akkor még a ragadozó madarakról sem szabad elfelejtkezni. Amikről csak annyit tudok mondani hogy kerülik a vakító fényeket.vagyis tükör cd lemez stb felfelé irányba nézve segíthet.
Sok a nyest??? Nos pár ötlet igaz nem tudom milyen helyen laksz és mekkora területen,de néhányat szívesen leírok.pl: egyik fától a másikig kikötsz valami madzagot vagy damilt.két db cd lemezt egymásba fordítva úgy hogy lógjanak egyesével úgyszintén damilon.(a borítórészei befelé nézzenek!)!! erre a madzagra felkötözgeted,kb fél vagy egy méterre egymástól a lemezeket minél hosszabb távolságba.ezek mindennap forognal a leggyengébb széltől is,és csillognak villognak!Ha jól meg van csinálva ,fél tőle a nyest ,menyét, róka stb. Nos én sörös dobozokat is akasztottam mindegyik közé benne pár szem apró kaviccsal ami zörög ha megfújja a szél! HA BÁRMELYIK MEGLÁTJA EZEKET A FÉNYEKET VAGY MEGHALLJA EZEKET A HANGOKAT NEM KOCKÁZTAT TOVÁBB !
A két CD korong egy nagy madárnak a szemét formázza, ha úgy teszed ki és attól félnek a legjobban a madarak. Még egy időben kaptam a GElkában egy madárriasztós feladatot a nagyfőnöktől, mert a kertjében nagyon taroltak a seregélyek és felhívtam az állatkertet is tanácsért és madarakkal foglakozó kutatókat is megkeresem és ők mondtá, hogy a mozgolódó, helyet változtató kör alak, a közepén fekete köralakkal, madárszemet imitál és az elég jó hatású lehet, habár mindent megszoknak egy idő után.
Szó volt olyanról is, hogy nagy méretű könnyű felfújható strand labdára kell négy dupla kör, a bwelseje fekete legyen és kívül fehér valamilyen alapszínen. Úgy érdemes felrögzíteni, hogy a két duplakör (szemet utánzó szimbólum) mindig egymás mellett látsszon és mozogni is tudjon, pl laza odarögzítéssel a legkisebb szél is mozgatja. A lényeg a nagy mértű madár vagyis állatszem hatás. Mint amikor mindig lesi valami.
A te galambjaid egy idő múlva megszokják, de az arra tévedő madár meggondolja magát, ha meglátja és nem megy oda a nagy szemű "ragadózóhoz".
Ahogy már írtam is ha a duc oszlopa körbe van véve lemezzel, semmilyen fajta négylábú ragadozó nem férhet hozzá!!Ellentétben a röppdékben vagy galambházakban,legfőképpen padláson!
A duc esetében egyedül csak a szárnyas ragadózókkal kell számolnunk!
Az én tanyám felett szinte keringtek a ragadozók!De amióta felépítettem egy rendszert azóta eltűntek!Kár hogy nem tudok ide képeket feltölteni. A nagy madarak szemei nem bírják a FÉNYEKET! Valóban igaza van az egyik hozzászólónak hogy a madárszemet látszató alakzatok is segíthetnek! De mivel nem mindegyik madár ijed meg. fények,villogók nélkül, ez nem 100 % os csak egy példa egy kis modellező repülőgépet egy nálánál kisseb ragadozó madár megtámad! A jouutubon rákereshetsz!De nem minden ragadozó tesz ilyet ezért érdemes ilyet is kitenni.Nekem spontán egy hatalmas madár utánzat védi a galambduc környékét.préselt fából méteres szárnyakat kell elképzelni feketére festve.Ami egy erős kidobott horgászbot ( üvegszálas) végére van erősítve ami kijön egy oszlopból.Ezt a szél is tudja mozgatni! a madár hátára tükördarabokat is tettem.A farka végére pedig celofán csörgőt!4 méter magasból a madárról lelóg egy erős damil ami majdnem a földig ér,a vágén egy etető kosárka. ebbe rakom a galamboknak a kaját. Mert amikor azok rászállnak az etetőre erősen mozgatják a állmadarunkat.
A legjobb hely nekik az istálló ahol néhány tyúk is kapirgál esetleg van kérődző is mint például kecske de ez nem muszáj.
Ha van nyest, patkány, ragadozó és madakak így védett helyen vannak az istálló gerendáira két léccel felszögelt kb. 20X35cm-es deszkából épített felül nyitott szalmával bélelt dobozkában. Nem kell nagy hely egy párnak hiszen csak a tojó ül felváltva amíg a hím a doboz szélén üldögél.
A galambok pedig hűségesek otthonukhoz nem szöknek el, minden este szépen beülnek és be lehet csukni az ajtót rájuk. Reggel pedig kirepülhetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!