Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány szót tud megjegyezni egy...

Edit 44 kérdése:

Hány szót tud megjegyezni egy hullámos papagáj?

Figyelt kérdés
Júliusban vettem egy papagájt és eddig több mint 20 szót tanult meg, de nem tudom meddig taníthatok új szavakat anélkül, hogy elfelejtené a régieket..
2016. okt. 27. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok szót képes megtanulni, akár mondatokat is. Ha gyakorlod vele, akkor nem felejti el.
2016. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Változó,egyedfüggő gondolom. De pár éve olvastam hogy a világrekordot egy Amerikában lévő hullámos tartja 1728 szóval.


Másrészt ha júliusban vetted akkor már rég kéne neki egy pár. A beszéd nem függ a létszámtól ahogy a szelídség se.

Viszont fajtárs nélkül csak magányosak,szomorúak és viselkedésproblémájuk lesz mert a természetben hatalmas csapatokban élnek, rendkívül szociális állatok. Teljesen idegen nekik az egyedüllét. Az ember nem a fajtársa így nem pótolja azt. Csak fajtárssal igazán boldogok és csak akkor lehetnek önmaguk.

2016. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő teljesen. Nálunk mindig vannak adott slágerszavak, mondatok, amiket folyamatosan mond, majd megunja és jön a következő. Van olyan is, hogy csak egyszer mond valamit, aztán többet nem.


A másodiknak igaza van, mindenképpen kell neki egy pár. Az enyém is 3 hónapig egyedül volt, mire kapott társat, ég és fölg a különbség a viselkedésükben. Attól még téged is szeretnek, kérzre jönnek és beszélnek is, de egy fajtárssal csőrözni azért jobb dolog. :)

2016. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsot is.. megfontolom :)
2016. okt. 28. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!