A nimfapapagájom kijött a kalitkából, és neki repült mindennek, a csőre is vérzik! Túléli? TÖBBI LENT!
Ki akart jönni a papagájunk, és kinyitottuk a kalitka ajtaját, kirepül, még nem szelíd! Amikor kirepült neki ment az ablaknak, az ajtónak, a szekrénynek, a falnak, minden létező dolognak!! Nagyon furcsa hangot ad ki (ILYEN KIS NYÖSZÖRGÉS)! Persze szegény megijedt! Alig tudtuk visszatenni a kalitkába! Túl fogja élni?? Meg fog még szelídülni?? :(
ITT EGY KÉP RÓLA:
Nekünk is van, és mi is kiengedtük kétszer. Neki ment ő is mindennek, de nem azért, mert elvadult, hanem mert gyengék a szárnyai. Mivel a kalitkában nem tudja használni őket, így elgyengül neki. Ezért nem érdemes kiengedni, mert kárt tesz magában.
Egyébként szerintem nem lesz nagyobb baja. Megnyugtatni pedig úgy tudod, ha fütyülsz neki, ”beszélgetsz” vele. Esetleg vegyél neki vitamint, bármelyik állatkereskedésben lehet kapni.
Ha a kérdésekből jól gondolom alig pár napja van nálad az a szerencsétlen madár. Eszik a kezedből de nem áll a kezedre tehát minek engedted ki?????? Attól hogy pár nap után ki akar jönni még nem áll készen a kijövésre. Na meg mint egy másik kérdésednél írtam nemrég egy ilyen kis lyuk kalitkában nem is csoda hogy pár nap után ki akar jönni, egy normális nimfáknak való kalitkában sokkal jobban bírná a bezártságot mivel a szárnyait is tudná használni.
Másrészt mielőtt kiengeded a madarat netalántán esetleg utána kéne járni hogy hogyan kell madárbiztossá tenni a szobát és hogy egyáltalán mikor és hogyan kell kiengedi a kalitkából. Alap szabály hogy az ablakon legyen függöny mivel te tudod hogy az üveg, szilárd felület de az a szerencsétlen mégis honnan tudná hogy arra nem tud menni "láthatatlan" de fizikai akadály van előtte. Az ilyen ablaknak koccanásokból szokott komoly baj, halál lenni mivel teljes erőből repül neki míg ha a falnak,szekrénynek megy neki látja, tudja hogy be fog csapódni így tompítja az ütközést de az üveget nem látja.
Ez alapján a kép alapján kiegészíteném egy korábbi kérdésednél írt válaszom. Az is fontos hogy a rács horganyzott legyen. És a képet elnézve megemlítem hogy illik naponta,kétnaponta a kalitka aljának a takarításakor az ülőrudakat is lemosni szivaccsal és vízzel. És az etetőket, itatót, csőrkoptatókat olyan helyre szokás rakni ahol nem tud bele/ráüríteni a madár mert nincs fölötte ülőrúd. És az ülőrudakat is szokás úgy rakni hogy egyiken ülve ne tudjon ráüríteni a másikra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!