Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Papagáj hám hosszabbítása?

A Papagáj hám hosszabbítása?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd madár hámot venni és azoktól kérdezem akik már használtak ilyet. Van egy adott hosszúsága amit házilag egészítetek ki hogy elég hosszú legyen reptetésnél? Ha igen, honnan vesztek olyan hosszú, könnyű de szakadás biztos kötelet? Barkács bolt esetleg?
2014. aug. 29. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb. másfél méteres az eredeti gumis póráza. Mindenképp ennek a végére kösd a hosszabbítást mert ez a gumi szükséges a madár biztonsága érdekében.

Én hosszabbításhoz nimfákhoz kenderzsineget használok. Természetes,könnyű de erős,strapabíró anyag.

2014. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kender zsineget nem mernék használni, mert elég könnyel elszakad és el is öregedhet hiszen természetes anyagból van.

A műszálas zsinórok sokkal erősebbek és könnyebbek.

Ezen a képen láthatod hogyan vannak a szálak összeszőve:

[link]


Ezt inkább méteráru boltban keresd. Ebből a fajtából elég a 1-2mm-es. És inkább szőtt legyen, mint sodrott mert azon a szálak jobban fogják egymást.

Persze az lenne a legjobb ha sárkány eregetéshez gyártott profi zsinórt használnál, mert az könnyű és nagyon erős.

[link]


Én most szoktatom a madaramat a hám felvételéhez, de még "pórázt" nem használok, anélkül hívom magamhoz a házon belül.

2014. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem az jutott eszembe hogy igazából kutya pórázt használni is teljesen ideális lenne, hisz könnyű de elég hosszúak is, maximum a végén lévő kapcsot kell kicserélni egy könnyebbre hogy ne akadályozza a kistestű madarat a röpülésben. Így viszont nem lehetne az eredeti póráz meghosszabbítására használni, de nem is értem mért olyan fontos hogy az eredetire tegyük rá.

Könnyebben kezelhető a kutya póráz hiszen a huzal vissza húzódik a tokba ha már nincs rá szükség amíg a madár repül vagy épp a vállon ül be lehet állítani egy adott hosszúságra hogy azon maradjon, így az se lenne probléma hogy az a húzó erő ami a betekeri a zsinórt zavarja a madarat.

2014. aug. 30. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eredeti póráz gumis. És ez a gumi nélkülözhetetlen.

Gondolj bele hogy elrepül a madár repül és repül... aztán amikor elfogy a póráz gumi nélkül hirtelen és erősen megrántaná,visszarántaná. Ők nem kutyák(akik ezt meg se érzik). Ebből sérülés is lehet de biztos hogy frászt kapna. A madár nem tudja hogy csak a körülötted lévő x méternyi légteret használhatja abból a rengetegből amit lát így akkorát akar repülni amekkorát gondol és nem akkorát amekkora a póráz. Amikor elkezd feszülni a póráz a gumi elkezd nyúlni,elkezdi kihúzni a madár és mivel minél jobban kinyújtja annál nehezebb repülnie irányt változtat mivel nem akar leesni. Fokozatosan lelassítja a madarat és ráveszi hogy forduljon el valamerre. Tapasztalatom alapján idővel megtanulják hogy amikor érzik a gumit,érzik hogy nincs több póráz és kezd feszülni,kezd nyúlni a gumi akkor érdemes egyből irányt változtatni mert minek fárasszák magukat a gumi kihúzásával amikor előbb-utóbb úgyis irányt kell változtatniuk.


Az egyik nimfám szereti használni a gumi visszarántó erejét sebesség növelésre. Azaz elrepül ameddig tud majd 180 fokos fordulatot tesz és a lendületszerzéshez kihasználja hogy visszarántja a gumi.

2014. szept. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, értem.
2014. szept. 2. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!