Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen színű legyen?

Milyen színű legyen?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagájom.nemét nem tudom mert még fiatal.de szeretnék mellé egy társat.és nem tudom milyen színű legyen.ha ez segít akkor a színe szürke és liláskék.
2013. okt. 24. 09:56
 1/5 Ádzsika ***** válasza:

Nem a színe a lényeg, hanem a neme.

Mégiscsak úgy a legjobb a madárnak, ha ellenkező nemű társa van.

Fiatal madárról is meg lehet állapítani a nemét, jó esetben képről is.

Tegyél fel róla egy-két jó minőségű képet, amelyeken jól látszik az orrocskája.

Ha ezt nem tudod megoldani, azt nézd meg a madárkádon, hogy van-e fehér (drapp) gyűrűcske az orrlyukai körül. Ha találsz ilyet, a madarad tojócska, ha pedig nincs gyűrű, nagy valószínűséggel hím.

2013. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát nem is tudom.mintha lenne egy halovány kis karika de nem látszik nagyon mert kékes az orra.
2013. okt. 24. 13:06
 3/5 Ádzsika ***** válasza:

Ha kékes az orra és megvan a halovány kis karika az orrlyukak körül, akkor a madárkád tojó. (Feltéve, hogy még tényleg nagyon fiatal - mert később a színek változnak.)


Hímecskét lehetőleg tenyésztőtől vegyél hozzá, ne üzletből, mert a hímeket pici korban nehezebb biztosra fölismerni, mint a tojókat, ahhoz gyakorlott szem kell. Ugyanakkor fontos lenne, hogy a párja is egészen fiatal legyen, mert így van esély a lehető legjobb összeszokásra, meg később sem lesz baj belőle, hogy az egyik már házasodni szeretne, a másik meg még túl fiatal a fészkeléshez.

2013. okt. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
augusztusi kelésű.
2013. okt. 25. 18:36
 5/5 Ádzsika ***** válasza:

Stimmel. Két hónapos korban még kislányt jelent a halványkék orrocska, fehér gyűrűvel a lyukak körül.

De azért (talán) biztosabbra mondanám, ha képeket is láthatnék róla.

Bár tudom saját tapasztalatból, hogy a képek sokszor csalókák...

2013. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!