HOgy szoktassam kézhez a kacagó gerlémet, és mitcsináljak hogy szaporodjanak is? Köszi a segítséget előre is
Elsődleges kérdés az hogy a madaraid születésük óta nálad vannak-e vagy már kifejlett felnőtt korukban kerültek hozzád.
Bízom benne hogy az előbbi lehetőség áll fent.
Nos a kézhez szoktatás nagyon egyszerü, és ez szinte minden házi madárnál ugyanaz (saját tapasztalat) foglalkozz vele minnél többet beszélj hozzájuk, hogy megszokják a hangodat, tölts minnél több időt a ketrecük mellett hogy megszokják a közelséged.
Ezt gyakorold egy pár alkalommal, és utána fogd meg vedd ki a ketrecből, valószínű nem fog neki tecceni, de ez is a hozzászoktatás része. Aztán ha ezt megcsinálod vele egy párszor már magátol is a kezedre fog ülni:)
Türelmesnek kell lenned ez nem megy két nap alatt.
Sok sikert hozzájuk.
Köszi a választ! sajna felnőtt korukban kerültek hozzám az unokatesómtól.
hogy tudnám szerinted szerintetek kevés stresszel akkor ha egy 2,5m széles 1,7m magas és kb 3 méter hoszzú helyen vannak 3-an? és higy tudnám elérni h szaporodjanak?
Nos akkor már nehezebb a helyzet kevésbé lehet megszoktatni őket.Mindenképp próbáld megfogni őket, ha máshogy nem megy próbáld a földre vagy a ketrec aljára terelni, és ott egy puha ruhadarabot dobj rá, óvatosan vigyázz a szárnyaira és meg ne nyomd a begyét, mert ez a legérzékenyebb pontja.
Szaporodás...Nos nekem nyáron raktak tojást 3 ki is kelt, elajándékoztam őket.Az hogy hogyan lehet rávenni :) nos nekem sehogy sem kellett tették a dolgukat maguktól.
Szerintem ehhez más nem kell nekik csak jó idő napfény kiegyensúlyozott életmód, megfelelő étrend.
Ha azt akarod, hogy a kezedre szálljanak egy idő után, akkor nem igazán érdemes azzal foglalkozni, hogy fogdosd őket.
A legegyszerűbb szelídítési módszer, ha kiéhezteted őket és amikor már eléggé éhesek, akkor adsz nekik enni.
pár ilyen etetés után már rohanni fognak az edényhez és habzsolni fogják az eleséget.
A kiéheztetés úgy történik, hogy az egyik nap nem adsz nekik enni semmit, bármennyire is szeretnéd.
Majd másnap ( az mindegy, hogy reggel, délben, vagy este, csak minden nap ugyanakkor) adjál nekik annyi ennivalót, amennyit rögtön megesznek és nem hagynak csap pár szemet.
Ez azért fontos, mert pár napon belül hozzá fognak szokni, hogy tőled kapják az ennivalót, ami az állatoknál a legfontosabb dolog, és így nem fognak félni.
Miután már szinte rád szállnak, amikor adsz nekik enni, akkor megpróbálkozhatsz a kézből etetéssel.
Megfogni nem érdemes őket, mert a madarak kifejezetten utálják, ha kézben vannak és csak elriasztod magadtól őket, mert akkor csak félni fognak a kezedtől és nem mernek majd belőle enni.
Friss víz mindig álljon előttük!
Amikor adsz nekik enni fütyülhetsz is(ahogy mi postagalambászok szoktunk), és erre a füttyre később odaszállnak majd hozzád, hogy adj nekik enni.
Így szelíd madarakká nevelhetők. És, ha már eléggé hozzád szoktak, hogy már a kezedből is esznek, akkor állhat előttük ismét az eleség!
Ezt a napi egyszeri etetést csakis nem költő egyedeknél alkalmazhatod és télen, amikor pihennek a madarak!
Szaporítás:
Szükséges hozzá egy tojó és egy hím. a viselkedésük alapján és egy kicsit méretbeli eltérés alapján állapíthatod meg a nemüket. A hímek kissé nagyobbak, hangosabbak(többet kacagnak), merészebbek, szelídebbek.
Az enyém még a saját röpdéjéből is ki akart űzni. állandóan verekedni akart velem. mindi9g rám szállt és csipkedett, meg csapkodott! :)
Őt még ki is engedtem a szabadba. Szállt pár kört, körülnézett a nagyvilágba majd visszatért a párjához!
Egy tojót is megpróbáltam kiengedni, de az nem jött vissza.
Szóval a szaporodáshoz nem kell más, mint egy költőláda.
Egy 20cm hosszú, 15cm széles és 5 cm magas kis dobozka elég nekik. Rakj az aljába egy kis forgácsot, annak a tetejére pár nagyon vékony gallyat, majd szórj a röpde aljára még gallyakat, hogy bőven tudjon válogatni, ha még akar hozzá építeni.
A gerlék, mint minden más galambféle 2 tojást tojik egyszerre. 2 héten belül kikelnek és 2 héten belül ki is repülnek.
Sokszor még ki sem repültek a fiókák már ott a következő tojás a kis dobozkában. De mielőtt hagynád, hogy újra megüljön takarítsd ki a fészektálat és fertőtlenítsd.
a fiatal madarakon nehéz megállapítani a nemi különbségeket. Leginkább ivaréréskor látni rajtuk, ami maximum hat hónap.
egy 2x2x2-es volier-ban 4 pár is elfér, de vigyázz, hogy a hímek ne rivalizáljanak egymással és ne zaklassák a másik fészkét!
Érdemes úgy megcsinálni a fészket, hogy egy nyílása legyen, ahol be és kijárnak kényelmesen, de a többieket nem látják! Így nyugodtan ülhetnek a tojáson.
Sok sikert hozzá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!