Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon szeretnék hullámos...

Nagyon szeretnék hullámos papagájt tartani! Vegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval anyagilag tudnám finanszírozni, mert ahogy én tudom a madár és a kalitka vásárlása kijön durván 10 ezerből, illetve a havi tartása is maximum 2 ezerből megvan... Nekem azzal van gondom hogy mivel napközben dolgozom, sőt hetente 2-szer is vannak esti óráim és olyankor csak fél 10-re érek haza ezért sokat lennének egyedül. Emiatt mindenképp 2 papagájt akarok venni, hogy napközben szórakoztassák egymást... De elég-e ez? Biztosítanék nekik minden kis játékszert hogy el legyenek foglalva napközben de kibírják ha reggel csak 5-10 percet tudok velük foglalkozni és utána estig magukban vannak? Természetesen esténként többet foglalkoznék velük. Illetve hétvégén napközben is többet lennék otthon.

2013. márc. 4. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A papagáj egyedül is elszórakoztatja magát. Nekünk pár hete halt meg az egyik azóta a másik egész jól el van. Már elfelejtette. Szerintem nyugodtan vedd meg, elég neki ha szabadidődben szórakoztatod.
2013. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha párban veszed (márpedig hullámost illik párban tartani), akkor nem fogják zokon venni az egyedüllétet.
2013. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen neműek, illetve amelyik elhullott az hány éves volt?
2013. márc. 4. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha kézhez akarod szoktatni, akkor csak egyet vegyél!
2013. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 évesek voltak a papagájok mikor hozzánk kerültek. Az előző gazdája azt mondta fiú és lány. Hát mi nem tudtuk eldönteni a nemüket, egy biztos nem szaporodtak. :-)

8 évet betöltötték. Vagyis már csak az egyik. És mi dolgozunk mellette, ráadásul a macska miatt jó magason is van tárolva a kalitka, hogy ne tudjon a cicus felugrani.

De nekem kislánykoromban volt egy fiú papagájom is, gondolhatod hogy én sem mindennap foglalkoztam vele, ő 6 évet élt. Mégis megtanulta kimondani a nevét és nagyon szelíd volt, rá repült a kezemre. A papagáj nem igényli az állandó törődést. Legyen enni és inni valója, beszerezhetsz neki egy " kelj fel jancsit" amit néha jól elpüfölhet. :)

2013. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szeretném kézhez szoktatni, de nem akarom hogy napközben egyedül unatkozzon... Továbbá vettem egy könyvet a hullámos papagájokról és ott azt írják tévhit, hogy csak az egyedül tartott papagáj szokik kézhez vagy tanul meg "beszélni".
2013. márc. 4. 10:47
 7/10 anonim válasza:
Hát nekem egy fiú van, most nyáron lesz 4 éves. Én nagyon imádom. Én suliba vagyok anyu dolgozik apu is és az öcsém meg oviban szokott lenni. Én csak délután szoktam otthon lenni meg persze reggel. Egyedül van de olyan jól elszórakozik egyedül is, hogy sosem gubbaszt pedig a nap kétnegyed részében egyedül van. Szerintem nagyon jó velük lenni. Nekem mindenképpen megérte. Te neked viszont minden szabad percedben vele kell lenned. Heti kétszer kell takarítani, és mindennap friss vizet kell neki adni. A kajáját hetente háromszor kell cserélni. Jó sok játék kell neki és kész.
2013. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1 Nehogy meggyőzzenek itt arról,hogy egyedül vegyél hullámost. Alapból kín neki ha egyedül van,hát még ha ilyen keveset lennél vele. 95% hogy megcsonkítaná magát magányában.

2 Párban is szelídek lesznek,maximum kicsit több ideig tart és nem fognak annyira kötődni hozzád,de szeretni fognak. Ha biztosra akarsz menni a szelídség ügyben,vagy a legfiatalabb madarakat veszed meg amiket csak tudsz(fiatalon még könnyen kezessé válnak,utána nehezebb a dolgod),vagy kézzel nevelt példányokat veszel,őket valamennyivel drágábban adják.Így viszont többe kerülnének mint 10.000.

3 Párban is ugyan úgy képesek szavakat tanulni.Annyi a titka,hogy rengeteget kell tanítgatni őket,többet mint az egyedül tartott példányt. Beszélni minden madár csak akkor fog,ha már kezes! Ha már kezesek,állítsd rá a fiút az ujjadra és vedd ki a kalitkából.Azért a fiút,mert fogékonyabb a beszédre,több szót is képes megtanulni. Keltsd föl a figyelmét,és rengetegszer mondd el neki amit megszeretnél hogy tanuljon.

4 Közel sem biztos,hogy kijössz 10.000.-ből. Egy számukra megfelelő kalitka 10.000.-től kezdődik,ha csak nem magad csinálsz,vagy használtat veszel valahonnan a netről(vatera), vagy ismerőstől. Én jól megúsztam,5000-ért kaptam egy jó ismerősömtől egy szép nagy kalitot(2 hullámosom van).

5 A kalitka mindenképp téglalap alakú legyen.

6 Elmondom kb mennyiből jönnél ki árban. Ha új kalitkát veszel,az 10.000.-15.000. körüli árban lesz.

A hullámosok 2000-7000 ft-ba fognak kerülni(mert ugye a kézzel neveltek drágábbak).

Egyéb felszerelések(etető,itató,medence,madárhomok,(FA)ülőrudak (bár ezeket a természetből is beszerezheted),fürtösköles,magkeverék kb 1000-2000 ft-ba fog fájni. Játékokat te magad is tudsz készíteni,ha állatkereskedésből veszel akkor nagyobb lesz a költséged.

Kalitka a legfontosabb,olyan nagyot vegyél amilyen nagyot csak tudsz! A beszerzés borsosabb,utána már semmi anyagi problémát nem fognak okozni az biztos.

2013. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sárika1976 válasza:

Egyetértek az előttem szólóval:

egész nap egyedül lenni egy állatnak borzasztó. Ne egy tükör legyen a társa, hanem igazi párja legyen! Ezek viszonylag intelligens állatok, nem jó nekik egyedül lenni! Legyen fontosabb az ő boldogsága, mint a te önző vágyad, hogy kezes legyen stb. Ha nem az állat érdekeit tartod szem előtt, akkor bele se kezdj szerintem!

Üdv!

2013. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt hullámos, és kézhez lett szoktatva.(minden szabadidőmben vele voltam) Ha ő(k) az első papagája(id) akkor semmi kép sem szabad kettőt venni... Először is ha még nem tartottál ilyen papagájokat, akkor nem éri meg 2 venni. Én is így voltam, az eladó mondta nekem hogy először csak egyel kezdjük, majd ha teljesen beletanulunk, akkor érdemes ketőtt venni. Hamarosan fogok kapni 2 hullámost újra...de előbb egy kis tanács: Ha 2-en vannak akor képesek magukat csípdesni,(nem játékból)...ezt a szomszédomtól tudom, mert neki már volt! Szóval kezdj egyel azt ajánlom. :-)
2013. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!