Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudok csinálni egy kis...

Mit tudok csinálni egy kis madárfiókával?

Figyelt kérdés
tesóm találta földön, gondolom kiesett. barna pejhes madár fekete csíkokkal, gyakran nyitogatja a csőrét, akkor magot szoktam adni neki, vagy pedig kávéskanál végén vízcseppet. el is fogadja csak nem tudom hogy most aludni készül vagy már haldoklik, mert tesóm amit mesélt aszerint még délután erősebben sipákolt amikor éhes volt, most tényleg gyengécskének látszik, és nagyon nem szeretném h kipurcanjon. Gondoltam hogy beviszem az állatorvoshoz csak anyám nem engedi mert nem akar "fölöslegesen pénzt kidobni" de holnap megyünk strandra és útba esik az állatkert szóval ha oda beviszem az megoldás lehet, ott tudják mit kell tenni?
2009. aug. 3. 21:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
HALI!!!!Én egyszer felneveltem egy vadgalambot!Elmondom hogy gondoztam.Mikor hazavittem csak dermedten ült a helyén és nem csinált semmit.Én is azt hittem h haldoklik v valami.Viszon mi akkoriban tartottunk díszcsírkéket és eszembe jutott h ott van a táp!Amit a csirkéknek adnak!Bevittem egy kis tápot és hozzáöntöttem egy pici vizet azért h ne legyen nagyon száraz!először nem akart enni,csak tartottam elé.aztán nekem kellett szétnyitnom a csőrét és ovatosan nagyon picit beletettem a csőrébe és lenyelte,ezután rögtön kis vizzel itattam minden falat után:)))))))és jött a csoda....utána már magátol kinyitotta nekem a csőrét és várta a hamit:))))egyre csak nött és kövéredett:)a szobámban reptettem egy kicsit.kalitkában vittem ki mindig a kertbe és ott is ovatosan reptettem.egyszer csak készen állt az önálló életre és elrepült! és azóta meglátogat minket !mert felismerem h ő az!mindig rászáll a háztetőre:)))))))de kb 4 hetente jön:))))
2009. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
aranyos történet kösz a tippet. de az állatkertes ötlet csődbe ment mert aki meglátta a madarat nem volt teljesen 100 as (dolgozó) azt monta oda viszi az állatorvoshoz, ehelyett megszongatta (amibe szerintem már akkor meghalt) majd leejtette a földre. végleg kipurcant szegény madár :'((((((((((((((((((
2009. aug. 4. 20:59
 13/13 anonim válasza:
100%
Bocs', de sejtettem, hogy ez lesz a vége. Élt még amikor leejtette? Egy ilyen madár még nagyon érzékeny. igazában nem tudom, hogy ki volt a hibás, ezt te láthattad csak. Az állatorvos történetek című könyvben fordult elő egy szer, hogy az állatorvos csőrkurtítás céljából vett magához egy papagájt és a kezében elpusztult. Valószínűleg megijedhetett. Ebben az orvos nem volt hibás. Akkor viszont, ha az illető megszorította, akkor csak nem volt kedve vele foglalkozni talán. Csak elképzelem, hogy neki kellett volna esetleg etetni és ez ugye kicsit macerás, időigényes. Az ilyen dolgozó viszont alkalmatlan (na erre mondhatnánk azt igazán, hogy rasszista :-) ).
2009. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!