Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudok csinálni egy kis...

Mit tudok csinálni egy kis madárfiókával?

Figyelt kérdés
tesóm találta földön, gondolom kiesett. barna pejhes madár fekete csíkokkal, gyakran nyitogatja a csőrét, akkor magot szoktam adni neki, vagy pedig kávéskanál végén vízcseppet. el is fogadja csak nem tudom hogy most aludni készül vagy már haldoklik, mert tesóm amit mesélt aszerint még délután erősebben sipákolt amikor éhes volt, most tényleg gyengécskének látszik, és nagyon nem szeretném h kipurcanjon. Gondoltam hogy beviszem az állatorvoshoz csak anyám nem engedi mert nem akar "fölöslegesen pénzt kidobni" de holnap megyünk strandra és útba esik az állatkert szóval ha oda beviszem az megoldás lehet, ott tudják mit kell tenni?
2009. aug. 3. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

egyszerűbb ha odadobod a macskádnak :)

amúgy meg ne vidd állatkertbe próbáld még egy ideig gondozni nappal 2-3 óránként etesd éss itasd meg jócskán és ha nagyobb lesz akkor vidd be állatkertbe addig úgyse tudnak vele mit kezdeni szegényke fél és ijedt azért halkult le majd írj holnap h mi van vele

2009. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha holnapig életben marad, akkor az állatkert jó megoldás, ők tudják majd, hogy mit kell csinálni vele.

Lehet az is, hogy nem magevő madár, hanem rovarevő. Az állatkertben tudni fogják, hogy milyen madár és hogy van-e esélye túlélni, vigyétek oda.

2009. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

el fog pusztulni (99%) :(

nekem is volt kismadaram, mindent megtettünk érte, de egy nap alatt elpusztult... :(

2009. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
mésodik vagyok, úgytudom, az állatkertnek van olyan része, ahol sérült és fiatal madarakat gondolznak... egy próbát megér. Esetleg hívd fel őket reggel...
2009. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elfog pusztulni.

Szerintem is rovart kellett volna neki szerezni.

Majd ird meg mi történt.

2009. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet h. rovarokat eszik... Én már neveltem fel így madárfiókákat, nem könnyű, 2-3 óránként etetés, itatás, meleg, puha hely kell neki. Mindenképp vidd vagy állatorvoshoz vagy állatkertbe, ha nem akarod kivárni míg elpusztul.
2009. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Én is neveltem már kismadarat. Amíg nagyon kicsi volt addig nem magot adtam neki, hanem kukoricadarát pépesre kevertem vízzel, belenyomkodtam egy szívószálat, bedugtam a szájába és egy vékonyabb szívószállal nyomtam bele a cuccot.
2009. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem biztos, hogy elpusztul... mi kb három kismadarat neveltünk fel, kettő elpusztult valóban, viszont a többit láttuk elrepülni.

jó lenne tudni milyen madár:S

az állatkertben nem hinném, hogy magukhoz veszik, de biztosan segítenek. és a doki pedig tuti nem kér el pénzt azért, mert tanáscot ad. mi első kismadarunknál Schmidt Egont hívtuk fel... :)

barna pelyhes fekete csíkokkal.. ő kisveréb lehet, nem? városban szerintem ez a legvalószínűbb. a pici még tényleg nem tud magokat megemészteni nagyon... mi tejbe áztattunk.. hát nem emlékszem mit:S csak első kismadarunk nem rovarevő volt..a kukorica jónak tűnik.

jaj remélem jól van még a pici :)

2009. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Énis neveltem kismadarat. Volt egy nagyobb,őt csúzlival lőtték ki a fészekből:( Nagyon megsérült, de túlélte, minden reggel csipogott,hogy éhes. Azóta is a háztetőnkön él.


Próbáld meg egy kicsit megrágni a magokat, hogy pépesebb legyen,mert az anyjuktól is így kapják. Nem vicc. Talán úgy könnyebben meg tudja enni. Vízpótlásról tényleg gondoskodj neki, meleg van,ki ne száradjon:(


Sok sikert!


Ui.:Képet tehetnél fel róla. Meg tudnánk nézni milyen fajta is Ő:)

2009. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
sajnos képet nem tudok róla felrakni, (tiszalökön ellopták a fényképezőgépemet) de szerintem is veréb lehet... van kis farktolla is... mintha villás lenne de biztos vagyok benne hogy nem fecske fióka. most éppen jól van körülbelül fél óránként ürít egyet, szerintem rendben van az emésztőrendszere. holnap biztosan visszük az állatkertbe
2009. aug. 4. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!