Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ilyenkor mit kell tenni?

Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel vettem észre, hogy a zebra tojóm fészkében van 3 tojás. Csakhogy nincs zebra hímem, viszont van 1 sirályka, és 2 Gould hím, akikkel a zebralány együtt él (minden bonyodalom, és veszekedés nélkül, teljes békében)

Van esély rá, hogy valamelyik fiú összemelegedett Olgával? Kikelhetnek a tojások? Pont azért nincs zebra hímünk, mert nem akarunk fiókákat.

Mit tegyek, elvegyem a tojásokat?



2012. febr. 24. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól tojhat tojást amiért nincs hím sztem nincs megterményitve! Szerintem a tőbbiek meg nem pároztak vele!De hát ki tudja szegény Olga :D
2012. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne vedd el a tojásokat addig amíg meg nem unja őket mert azzal csak arra ösztönzöd hogy újra tojjon. Lámpázással meg tudod nézni hogy termékenyek-e.
2012. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sirályka közeli rokona a zebrának, az ő "szerelmükből" hibrid fiókák lesznek. A gould teljes mértékben kizárható, ő nem tud pinttyel kereszteződni.

Illetve még mindig lehetnek üresek a tojások, mert a tojások bármiféle hím nélkül is tojást rakhatnak. Javaslom, hogy ne vedd el tőle, mert az újabb tojásrakásra ösztönzi, ez pedig hosszú távon teljesen legyengíti. Ha semmiképpen nem akarsz fiókákat, akkor egy hét múlva lámpázd meg, akkor már akkora az embrió (ha van), hogy egy kezdő is el tudja dönteni, fias e a tojás. Ha üresek, akkor ott hagyod, ha szemesek, akkor pedig fészekkel együtt kiveszed.

2012. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!