Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan lehet galambot venni?...

Honnan lehet galambot venni? Valami állatkereskedás Bp-n? Mekkora kalitkában, mit kell adni neki?

Figyelt kérdés

Panellakásba, mint háziállatnak gondoltam egy kis tubit :). Na nem az utcáról akarom befogni, szal vmi "tiszta" galamb-lelőhejet mondjatok! xD

Köszi!


2009. máj. 31. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni a nagyobb állatkereskedésekben, nyugatinál a 72-es trolimegállóban: Vadon állatkereskedésben nagypn valószínű, hogy van,vagy ha nincs éppen, szerintem megkérdezed, és lehet hogy 1-2 héten belül hozatnak


Amúgy attól függ, mekkora galamb kellene? mert a gyémántgalamb alig nagyobb mint egy kanári, de van pl a kacagó gerle, ami normál galamb méretű

Mindenféleképpen nagy kalitka kell nekik és így is röptetni kell őket, főleg ha nagyot veszel, annak nagyon nagy hely kell, méterx2méter-es alapterület és méteres magasság kb, gyémántgalambnak elég a fele is...

Magokat esznek amúgy, de ha veszel galambot, ott megkérdezed, pontosan mivel etetik(etették), és azt veszel neki :)

2009. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ! ^^

normál méretű tubi kéne, ami hasonlit az utcai galambokhoz, bár nem olyan szakadt :'D

még jöhetnek válaszok :)

2009. máj. 31. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Postagalambra gondolsz? Azok között vannak olyan szürkések, mint az utcai galamboknál. Azt szerintem tenyésztőnél vegyél. Annak nem elég egy kalitka.
2009. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha normál méretű galambot szeretnél, akkor minden képpen tenyésztőtől vegyél. Olyat, amit még 1-2 hétig tömni kell. Így szelíd marad, és ki tudod engedni. Én már többször neveltem, de mivel sok galambom van, idővel visszaszokik a társaihoz. Bár, még így is szelídebb marad. Ezért, ha kedvencnek akarod, csak 1 példány beszerzését ajánlom. Neki azért nagy hely kell, még akkor is, ha kiengeded néha. Legalább 1-2 szárnycsapást tudjon végezni a ketrecében. Ha pl. kertes házban laksz, akkor szerintem ez nem gond. Ajánlom a www.galamb.lap.hu oldalt. Itt vannak posta, és díszgalambász honlapok is. Sok szép galambfajta van, biztosan találsz Bp-it is. Én, pl. Kiskunfélegyházi keringőt tartok, mert szerintem ez a legszebb!:) Sikeres keresgélést.

Egy díszgalambász!

2009. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem kertes, sajnos panelben lakom, 9.-en :S

igy lehetetlen? :S

2009. jún. 6. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!