Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hónapja találtam egy...

Egy hónapja találtam egy balkáni gerle fiókát, de tegnap baleset történt, és a macska kinyírta. Azóta is csak sírok, imádtam azt a gerlét, nagyon vidám és hűséges volt. Van rá sanszom, hogy tavasszal találjak valahol megint egy fiókát?

Figyelt kérdés
Vagy elég ritkán történik ilyen, hogy kiesnek ki a fészekből?

2011. nov. 12. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem túl valószínű, hogy találsz egy másikat. Amúgy nálunk a szomszéd macskája még a fészekben kinyírta az összes kis madarat. Pedig volt közöttük nem egy védett madár is. A macska már csak ilyen.


Amúgy gerlét vehetsz is, még csak nem is drága. Nekem is voltak gyerekkoromban, "tenyésztettem" őket.

2011. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom:S de az nem olyan, mint amikor én nevelem fel:)
2011. nov. 12. 16:36
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
pusztuljon a macska
2011. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
dehogy is. Ő csak egy állat, ez egy természetes reakció volt. Nagyon szerettem azt a madarat, de a macskám már meg van 6 éve, és ezért nem fogom kidobni. Ha valakit hibás itt, akkor azok mi vagyunk, a gazdái. Ez van:'(
2011. nov. 12. 17:08
 5/16 Platypus ***** válasza:

Többféle gerlét is tarthatsz háziállatként, például a kacagó és a gyémántgerle viszonylag könnyen beszerezhető fajok. Ha felveszed a kapcsolatot egy tenyésztővel, akkor lehet, hogy ad neked fiókát is, amit felnevelhetsz.

Balkáni gerlére nem sok esélyed van.

2011. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem. De amúgy balkáni gerlére miért nincs sok esélyem?:S Mármint itt, ahol én lakom, rengeteg balkáni gerle van, az utóbbi években nagyon elszaporodtak. Szóval azért mondtátok, hogy erre nem sok esély van, mert felétek ritkább faj, vagy mert ritkán történik ilyen, hogy a fiókákat kilökik/kiesnek a fészekből?
2011. nov. 12. 20:40
 7/16 Platypus ***** válasza:
Mindenhol elég gyakori, még városokban is. De véletlenül kiesett fiókát találni direkt azért elég durva mázli kéne. Direkt kiszedni a fészekből meg elég etikátlan dolog. Igaz, hogy nem őshonos, invazív faj, de fészket fosztogatni nem illik.
2011. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Persze, az nem is volt eszemben:S Azért majd próbálkozom:)

Annyira sajnálom őt:S

2011. nov. 12. 20:48
 9/16 A kérdező kommentje:
AMx feladok egy hirdetést, hogy ha valaki talál, akkor hívjon fel:D
2011. nov. 12. 20:49
 10/16 anonim ***** válasza:
A következő áldozatnak is hasonló sorsot szánsz?
2011. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!