Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen a legegyszerűbb madáret...

Milyen a legegyszerűbb madáretető?

Figyelt kérdés
Kezdő hobbifotós vagyok, és madarakat szeretnék fotózni. Mivel nemrég költöztem kertes házba, nemigazán rendelkezem szerszámokkal sem (fűrész, faanyag). Viszont szeretném őket közelebb csalogatni a lencsémhez, meg egyébként is nagyon szeretem az állatokat, örülnék, ha ennyivel is segíthetek nekik. Tehát jelen körülményeim között hogyan és mivel oldhatnám meg a madarak etetését? Illetve vannak-e praktikák arra vonatkozóan, hogy milyen típusú eledel milyen fajta madarakat csalogat ide? Bármilyen tanácsot, tippet, ötletet szívesen fogadok, és köszönöm őket előre is! :)
2009. máj. 7. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megfelel a műanyag flakon. Középen kell vágni rajta egy rést, hogy a kisebb madarak be tudjanak bújni a magért.Felkötheted egy magasabb ágra,amit te mindíg elérsz. Szeretik a vöröskölest, fénymagot, szotyit.A kertbedben található összes madár megtalálja, ha jó helyre teszed.Ha a magokat piacon vásárolod, sokkal olcsóbb,mint az állateledeles üzletekben.
2009. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszönöm! Olyan 2 literes műanyag flakonra gondolsz, vagy kisebbre? Illetve az aljától milyen magassan kell vágnom a lyukat az aljától, hogy ki is tudjanak jönni a flakonból?


Találtam egy kis szalonnabőrt. Gyerekkoromból úgy rémlik, hogy szeretik. Kiakaszthatom azt is az ágra? És kb. mennyi idő alatt várható, hogy megérkeznek?


Hú, mennyi kérdés van bennem!:))

2009. máj. 7. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1,5 2 literes a legjobb. Alul hagynék kb 10cm-es helyet,ahová a magot önteném. Akkora "ajtót" vágj rajta , hogy a kisebb madarak beférjenek a nyíláson és a szél ne fújja ki a magokat. Legalább 7cm magasságban legyen mag. "Beetetheted" őket úgy, hogy egy látható helyre szórsz színesebb magokat, megtalálják. Az üveget is ismerik a városi madárkák, ha nem ,majd te megtanítod őket,hogy ott is van kaja.Sok szerencsét.(első voltam)
2009. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja' a szalonnabőr az téli kaja, de próbálkozhatsz azzal is. Ha vizet találnak nálad,annak is örülnek.(első)
2009. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2009. máj. 7. 14:46
 6/6 anonim válasza:

Ha fotózni akarsz, szerintem ne madáretetőben gondolkodj.

Idemásolok pár gondolatot egy madárbolond ismerőstől:


"Rigók: szeretik a darabokra vágott körtét, almát. Fõleg a földrõl esznek, utálják a nem belátható, zárt helyeket. Emelt madáretetõt sem szeretik: legjobb nekik a földre (hóra) tett kiszuperált tepsi, mûanyagtálca.

Verebek: kisebb magok, szalonna. Földrõl, magasabbról: mindegy.

Cinkék. Most vettem egy kilócska napraforgómagot, de az elõre elkészített 'cinkegolyót' is szeretik. Földrõl is esznek, de sokkal jobban szeretik a függesztett dolgokat. A kis akrobaták

A szalonna (fontos, hogy nem sózott vagy füstölt, kiáztatott darab legyen) szintén a kedvencük.

A varjakkal nagy jót lehet tenni a parkok közepén felejtett zsömlék segítségével: kedvesen esetlen népség.

A szarkák nagy tolvajok Bontott dió, szalonnadarabkák (mint a cinkéknél! Fontos, mert a sok sóba, füstaromába belehalhatnak)...

Galambok: igazán igénytelen népség, talán a legagresszívebbek az össze sközül Kevés gabonával azért õket is lehet kényeztetni ilyenkor.

Minden madár szeret - szeret??! Imád!!! - füredeni, de ilyenkor nem tudnak. Ha valami laposabb helyre kiönt az ember féllavórnyi langyos vizet, perceken belül megtalálják, és ha megszokták, akkor hamar meg is lepik. Egymás hegyén, hátán az összes. Szemmel láthatóan jól érzik magukat...

Amit nem szabad: a macskáknak esélyt adni - zárt, tagolt terep - , kenyeret kitenni - egyes madarak megfulladhatnak tõle -, romlott, penészes eledelt kitenni.

Ennyi...

Ui.: kimaradt a kis darabokra tört dióbél. Szinte mindegyiknek kedvence. Ja, meg a rigók még a darabolt, reszelt sárgarépát is szeretik..."

2010. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!