Madárfóbiára lehet valami "gyógymód"?
A volt férjem is félt a galamboktól. Annak idején azt hittem, hogy ez egyedi, de most hogy olvasom, elképedek. Minden fóbiára van gyógymod, ugynevezett hozzá szoktatást szoktak alkalmazni, de hogy ki és mennyiért az kérdés..
Utolsónak üzenem hogy a fóbiát nem lehet így leküzdeni. A kérdező is tudja, hogy nem eszik embert a galamb, de undorodik tőle és fóbiás. Ezt így nem lehet orvosolni...
72%-os: undorító hozzáállásod van az élőlényekhez..
A fóbiáról nem tehet senki, de a tahó bunkóságról igen.
Nem tudom, van-e a fóbiádra gyógymód, én papagájokat tartok, és nem egy ismerősöm van, aki retteg tőlük.. Ők azt mondják, erre nincs gyógymód.. Próbáltuk úgy, hogy a szelíd madaraimat megsimogatják, vagy kalitkán keresztül játszanak velük, náluk nem jött be, bár egyikőjüknél sem 5 éve tart ez, hanem vagy 30... Szóval, lehet, hogy nálad még működne az, hogy egy olyan madárat elkezdesz gondozni, vagy ismerősnél játszani vele, amiről írtad, hogy "még elviseled", esetleg a kertetekbe most ősszel ki is tehetsz ennivalót, messziről figyelni a madarakat..
Szerintem, de cáfoljatok meg, amit megismerünk, és ki tudjuk számítani a viselkedését, attól nem/kevésbé félünk (itt ne valami fehér cápára gondoljunk, a verebek nem esznek embert:) ).
a galambkínzás is bűncselekmény!
Tudom, hogy sokan azért nem szeretik őket, mert csúnyák, de ezek is állatok. Élőlények, akárcsak mi, emberek!!!
És soha ne felejtsétek el, hogy a galambok jó postások voltak. Ők voltak a leggyorsabbak. Egy galamb a második világháborúban olyan jól teljesített, hogy kitüntetést kapott.
Nekem sosem volt bajom ezekkel az állatokkal, de ha valamelyikük túl alacsonyan, le kell hajolnom, különben nekem repül és a csőrével sérülést okozhat. A sirályokkal sincs bajom. Tudom, hogy elég kunyerálós állatok, de ez van. El kell fogadni. Etetni őket nem szabad, mert azt mondják, hogy annyira rászoknak arra, hogy más etesse őket, nem lesznek majd önállóak ezek után.
Egyszer volt egy sorozat valamelyik tudományos csatornán, ott mindenféle fóbiákkal foglalkoztak és kezeltek eredményesen.
Állatok esetében a kutyaharapást-szőrével elvet alkalmazták, elég kemény, önuralom kell hozzá, nem is kicsi.
De ne egyedül csináld, pl kérj meg egy madarászt, akinél galamb is van, hogy elmehess hozzá nézelődni. Ott ketrecekben, röpdékben vannak a madarak, nem tudnak kijönni.
Hú köszi mindenkinek először is!:)
Hát ezzel a "szelidítős barátkozzunk meg a madarakkal " opcióval csak az a gond,hogy annyira erős a félelmem feléjük, hogy nem tudok a közelükbe menni .. azért azt jó tudni,hogy más is van aki fél tőlük ,azt hittem csak én vagyok ilyen nyomi.:) Hülyén hagzik ,de egy krokodiltól nem félnék ennyire ,és egyébként egyáltalán nem vagyok félős ,a madarakat leszámítva ,szóval ezért is tartom érdekesnek. Csak az a baj, hogy nem hogy múlna a félelem ,egyre inkább erősödik ,ha lehet ezt még fokozni.
a g-től én is félek, a nevét kimondani és leírni is szörnyű :S inkább hosszabb útvonalon megyek, meg visszafordulok, meg átmegyek a másik oldalra, zebra nélkül, csak ne kelljen elmennem mellettük :S sztem érzik, hogy félek.
a verebekkel nekem nincs bajom, persze minimálisan igen, mint minden madárral. a közelembe ne jöjjön, meg ne repüljön! azon kívül élhet és szívhatunk egy levegőt :D
a veréb nagyon picike, de megértem ezt is.
nincs rá gyógymód sajnos :/ én még titkolom is, mert szégyenlem, csak a pasimnak mondom el ha éppen van, meg a családom tudja, mivel pár éves korom óta félek tőlük. és nem tudom, hogy miért!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!