Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért sárga a kiskacsa?...

Miért sárga a kiskacsa? (komoly, értelmes választ kérnék, ez fontos! )

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
kutyavagy.xD
2011. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez így normális.


[link]

2011. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez a kiskori pihés szőre kis sárgás szinű. Nem tudni, de 1 hónapos korára kinövöget a rendes fehér tolla.
2011. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel lehetne rózsaszín is mint a flamingó? ...
2011. aug. 6. 10:48
 5/13 anonim ***** válasza:
elképzelhető hogy evolúciós okokból alakult ki, és azért pont sárga, mert az jól elkülönül a környezettől. Ezért az anyja könnyebben fel tudja mérni, ha hiányzik valamelyik és könnyebben meglátja messziről is. A kiskacsák ugyebár az anyjuk után totyognak és úsznak, a legtöbb madártól eltérően, amelyek a fészekben nevelkednek, amíg repülni nem tudnak, ehhez jól jöhet, ha az anyjuk szemmel tudja tartani őket.
2011. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A nádasban ezzel a színnel tud jól elrejtőzni.

[link]

2011. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelő képén vadkacsa van, ami nem teljesen sárga.

Az evolúciós gondolatmenetben lehet igazság) köszi a választ

2011. aug. 6. 11:06
 8/13 Timberwolf ***** válasza:
Szerintem is evolúciós oka lehet. Egyébként a flamingó alapból nem rózsaszín, csak a tápláléka miatt színeződik el a tolla (egy bizonyos rákfajtát esznek és attól, ha ezt pl. fogságba nem kapja meg kifehéredik a tollazata).
2011. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

És mi van, ha azért sárga mert a tojás maga is sárga, elszínezi.Ezt hülyén fogalmaztam meg,de gondolok itt a flamingókra a rákokkal.Például sárga a kiscsirke is aminek a tollazata később fehér lesz,akár a kiskacsáknál.

A fekete kiscsibe azért fekete, mert domináns szín és nincs elszíneződés.

Lehet hogy nem a legmegfelelőbb hasonlat, de a sárga ruha is befogja a fehér ruhát.

2011. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az előző vagyok csak azt akartam leírni, hogy ok-okozati összefüggés van a sárga tojás és a kiskacsa színe között-.,
2011. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!