Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom atkás?

A hullámos papagájom atkás?

Figyelt kérdés
Folyton vakarodzik csipkedi a tollait és meg eszi öket.De szerencsére már a magvakat is eszi.
2011. jún. 27. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
a csöre külsö része elkezdett világosulkni és fehére-sárga lett az nem baj?Meg kicsit zöld is de azt sztem a kajátol van.
2011. jún. 27. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha eszi is őket akkor az atkán kívül fehérjehiány is lehet. Kapnak 2 hetente főtt tojást?
2011. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ma vettem
2011. jún. 27. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Tollászkodik. És normális. De olyan jó lenne egy olyan világban élni, ahol az ember csak akkor vesz állatot, ha utánaolvas a szokásainak, táplálkozásának, és a nevelésének, és tudja, mit kell vele tenni, legalább alapszinten.


Mielőtt a válaszadók lehurrognak, a kérdező már tett fel erről a papagájról kérdést.

2011. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már legalább 10szer elolvastam mindent ami fontos mielött vettem csak ha valamiben nem vagyok biztos akkor meg kérdezem.Köszönöm a választ annak aki nem kritizál hanem normálisan válaszol.
2011. jún. 27. 19:50
 6/7 Beus35 ***** válasza:

Vegyél atkaölő korongot és tedd be,Rodex a neve.Három havonta cserélem!

A kalitkát takard le este egy fehér ronggyal,és ha reggel pici piros pöttyöket látsz rajta,akkor atkás valószínűleg,de akkor vidd el orvoshoz!


Amúgy nem lehet,hogy toll váltás lesz???

Nálunk most ez van,minden tiszta pehelytoll....

2011. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TasTóbiás ***** válasza:

Énis aggódva kezdtem. De azóta belejöttem, régebbiek bizti emlékeznek a hülye kérdéseimre... nekem volt a 2 papagájom, ahol a lányból fiu lett. Azota a két buzuló fiuhoz vettem 2 csajt... és nincs már csend a lakásban: de a feleségemmel, ha otthon vagyunk sokat nézzük őket olyan aranyosak.


A miénkek napi minimum 4x totál-generál tollrendezést tartanak: megjegyzem: a szárny tollakat egyenként végighúzzák a csőrükön (mintha csipkednék) ... tuti atkára gyanakodtam: dokihoz is vittem őket, és ott kaptam egy jo magyartázatot: ők is szépítkeznek. Ha tépásznák a tollaikat akkor lenne csak gond, de a meleg miatt az se lenne meglepő.


Nálunk még egymást is bogarásszák amikor csak érik, és ha épp nem vitatkoznak :)


Nagyon aranyos jószágok...

Ja és a tollcsere miatt napi 2x kell porszívózzak... nem is értem hol fér el rajtuk annyi toll.


Ajánlom: takard le, és ha nem lesz pici piros pöttyös, akkor csodált hogy milyen szépen tollászkodnak.

2011. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!