Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg a hullámos papagájom?

Beteg a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
a nyelvét nyújtogatja de lehet hogy csak azért mert új helyen van és még nem szelíd?
2011. jún. 27. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól nem szokta nyújtogatni a nyelvét.. Ha fél vagy melege van, akkor is csak a csőrét tátogatja. Mióta csinálja? Az enyém egyszer rosszul nyelt egy magot, attól nyújtogatta úgy fél órán keresztül, közben köhécselő hangot adott ki. Ha nem múlik, állatorvos, mielőtt baj lesz.
2011. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor az enyém szerintem fél ma vettük.
2011. jún. 27. 14:51
 3/8 A kérdező kommentje:
vakarozik atkás? vagy csak viszket a nyaka?
2011. jún. 27. 14:51
 4/8 A kérdező kommentje:
mennyi idő ameddig meg szelídül? próbálom szelídíteni de nem nagyon sikerül.Mennyi idő kb 1 hét?meg fogtam de csipkedi az ujjamat és fél.
2011. jún. 27. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy vakarózik/tollászkodik még nem biztos hogy atkás. Minden madár mindennap egy bizonyos időt tollászkodással tölt.

A szelídítés attól függ hogy mennyit foglalkozol vele naponta és milyen technikával szelídíted de persze a madártól is függ. De ha akarata ellenére megfogod azzal csak a még szinte nem is létező bizalmából veszítesz. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat körülötte, ne erőszakolj rá semmit, ne fogd meg és mindig hagyd hogy ő közeledjen.

2011. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ma vetted?! Eszedbe ne jusson fogdosni szegényt! 1-2 napig csak hagyd békén, a vizét, kajáját is óvatosan cseréld, hogy megszokja a környezetét. A szelídítést nem írom le, olvashatsz róla rengeteg helyen. (google) A szelídítés időtartalma papagájtól függ, egyéni. Soha, semmit ne erőltess neki, óvatosan! Ez nem kiskutya, amit azonnal lehet simogatni és fogdosni..
2011. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó hogy szólsz kösz! mert én meg fogtam de egyre jobban meg szokja a környezetet és már nem remeg mint amikor meg hoztuk
2011. jún. 27. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de miért fogod meg?? Nem szabad a madarat megfogni! Ha szelíd lesz majd akkor ő magától rááll az ujjadra, meg rádszáll. Ha még új, akkor 1 hétig hagyd őt békén, hagy szokja a környezetét és hirtelen mozdulatokat ne tegyél, főleg ne fogd meg őt soha, mert akkor mindig félni fog tőled! A szelídítést fürtös kölessel kezd majd el 1-2 hét múlva leghamarabb és csendben beszélj majd hozzá, de most egyenlőre ne zaklasd, hagy nyugodjon meg.
2011. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!