Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet ráenni a szüleime...

Hogyan lehet ráenni a szüleimet, hogy tarthasak nimfapapagájt?

Figyelt kérdés
Már hetek óta rágom a fülüket, de hajthatatlanok. Segítsetek!
2011. jún. 7. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy pontosan miért nem engedik. Ha például azért mert betegségeket terjeszt és féltenek, nézz utána annak, hogyan kell úgy tisztán tartani, hogy ne kapjál el tőle semmit. Ha a zaj miatt, akkor mondd meg nekik, nem olyan helyen tartanád, ahol más aludni szokott. Számtalan oka lehet annak, hogy nem engedik, de mindenre van megoldás.
2011. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
megunnád hamar
2011. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krameri ***** válasza:

nekünk van nimfánk, semmi baj velük. Nem olyan hangos a csipogásuk se, és minden madárban benne van, hogy éjjel csöndben van, szval ha letakarod estére, akkor senki álmát nem fogja megzavarni.

Az meg hogy betegséget terjeszt, butaság, ezt bármelyik háziállatra rálehet fogni, de ha betegek, emberre akkor se terjed át.

2011. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondanám hogy nem hangosak, legalábbis az enyémek nagyon tudják mondani. :) Meg lehet szokni. Sokat kell velük foglalkozni, nagyon aranyos madarak. Mint minden madár, a nimfák is tudnak koszt csinálni maguk körül. Először is nem árt ha átgondolod, hogy lesz-e kedved éveken keresztül foglalkozni velük, tisztán tartani őket. A nimfa nem egy-két évig él, tehát 15-20 évre kell előre gondolkodni.
2011. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, már átgondoltam mindent. Azért választottam a nimfát, mert sokat lehet (kell) vele foglalkozni. Meg nagyon szeretetteljes. A hullámos is aranyos de uncsi. Köszi a válaszokat!!! de azért még írjatok :)
2011. jún. 7. 18:56
 6/14 anonim ***** válasza:
A hullámos miért uncsi??? Szerintem nagyon is szórakoztatóak! Ha ők nem lennének, unatkoznék, mivel sokat vagyok itthon egyedül, de mellettük nem vagyok magányos.
2011. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha csak hetek óta akarsz akkor még messze nem tudsz eleget a tartásához.

Minimális kalitkaméret:75x40x50cm

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, barackot(mag nélkül), banánt, kivit, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), házi salátaféléket(a bolti a permetezés miatt mérgező), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül

Tükröt,csengőt,műpapagáj soha ne adj neki. Ezek nem játékok hanem a kereskedők trükkje hogy még több vackot tudjanak rád sózni. Többet ártanak vele a madárnak mintsem azt gondolnád. Tükör,műpapagáj:mentális problémákat okoz,begygyulladást okozhat,agresszív lesz tőle. Csengő:fémmérgezést okoz hosszútávon,halláskárosodás okoz, ingerül és agresszív lesz tőle.

[link]

[link]

2011. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
csak azért hetek óta, mert nem mertem megkérdezni. úgyis tudttam a választ. inkább csak akkor kérdeztem meg, mikor már utánnajártam h érdemes-e tartani. de am meg NAAAAGYON KÖSZÖNÖM a álaszodat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 7. 19:25
 9/14 krameri ***** válasza:

Utolsó: az állatjátékokat direkt olyan anyagból csinálják, ami nem mérgező, bevizsgált termékek, attól senki nem fog fémmérgezést kapni. És a halláskárosodást komolyan gondoltad? A mi kissándoraink 100-110 decibellel ordibálnak egymásnak, de biztos a csengőtől fognak megsüketülni, ami halkabb, mint ha egy mogyoró leesik a földre.


Kérdező én a nimfát nyugodt szívvel ajánlom, nagyon kedves, barátságos teremtmények, igazán fel tudja dobni bárkinek az életét. Kül. megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2011. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb csengő olyan fémből készül ami mérgező nekik. A csengőnek más a frekvenciája ezért károsítja a hallásukat nem pedig azért mert hangos.
2011. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!