Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet az, hogy egyes...

Hogyan lehet az, hogy egyes háziállatoknál a hím nagyobb, pedig kevesebbet eszik?

Figyelt kérdés
Például a kakas vagy a gácsér sokkal nagyobb, mint a nőstény párja, akik egész nap csipegetnek, míg a hím őrzi őket, és ha ételt talál odahívja őket, nem nagyon látni enni őket. Az embernél viszont tényleg a férfiak többet esznek.
2011. ápr. 16. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Egyszrűen nem igaz ez az állítás, sem az, hogy a hímek kevesebbet esznek, sem az, hogy a férfiak többet. Eleve az ételnek van egy energiatartalam, az számít, nem a mannyisége. Számít a genetika, környezeti hatások stb.
2011. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Talán a tojások táplálására, de igazából még nem figyeltem meg.Az én törpe kakaskám, szerintem egy zabagép.:D Tény ,hogy ő is hívja a tyúkjait ha talál valami csemegét.A tyúkok már irigyebbek, ők veszekedni is szoktak.:D
2011. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A testméret csak szélsőséges esetekben függ össze a táplálkozással, elsősorban genetikailag meghatározott dologról van szó.
2011. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy genetikai, de arra kérdeztem rá, hogy miként működik. Mely az a biológiai genetikai faktor, ami miatt ez így van, és milyen szinten van szabályozva a szervezetben?
2011. ápr. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!