Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyek azok a madarak amik...

Melyek azok a madarak amik könnyen megtanulnak beszélni?

Figyelt kérdés
válaszotokat előre is köszönöm:)
2011. márc. 13. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
beszélni nem tudnak, a papagájok csak elutánozzák a hangokat, amiket hallanak, de nem értik, mit mondanak. Van egy-két különleges papagáj, akit betanítottak arra, hogy értse, mit mond, de ez ritka nagyon.
2011. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

na ugy értettem énis.

de én fajtára gondolok azt tudom hogy a nimfa papagáj tud "beszélni" de mi még?

15ezerig

2011. márc. 13. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Hullámos papagáj :D De csak a hím.

Picike, és olcsó. és olyan okos, hogy megjegyez dolgokat.

pld: lámpaoltásnál jóéjszakát kíván :DD

Nekem volt . Nagyon szép, és barátságos :) ajánlom. ha érdekel még róluk valami kérdezz :))

2011. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

aztis hallottam már:)

van is kint 2ő:D de az apumé....

na majd beedzetem őket...:P

h kell megtanitani csak sokat kell ugyanazt a szavat mondani?

2011. márc. 14. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk le, hogy ha 2 madár van, soha, de soha nem fog megtanulni szavakat utánozni. Főleg nem nimfa és hullámos. Egyszerűen kicsi hozzá az IQ-juk. Mondjuk egy ara, jákó, kakadu megtanul párban is, eszméletlen sok türelemmel és foglalkozással. De ha egy hullámost tartasz egyedül, nagoyn sokat foglalkozol vele az is megtanul szavakat utánozni, persze inkább csak a hímek.

De had mondjak el egy személyes véleményt. Igaz nekem van közel 20 madaram, szaporodnak nálam, nimfa is és hullámos is, de én nem tartanék egyedül madarat. Régen én is úgy kezdtem, és mostmár látom milyen "magányos" volt. Persze szelíd volt, énekelt, játszott, de nem volt kinek szerelmet vallani amikor tomboltak a hormonok, csak a kalitka rácsnak, ülőrúdnak, szépiának, vagy nekem. Ha párban vannak is lehetnek szelidek, édesek, barátságosak, viszont sokkal boldogabbak is. Te döntsd el kinek az akaratát tartod fontosabbnak. A tiedet vagy egy csöpp madárkáét, aki totál ki van neked szolgáltatva.


Sok sikert és jó madarászást kívánok neked!

2011. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A jákó papagáj tanul meg a legkönnyebben hangot utánozni, valamint a beó (vagy menjo), ami egy ázsiai seregélyféle. De mindkettőt nehéz beszerezni.

A hullámos papagájokról csak annyit mondanék, hogy én is tartok már régebb óta, mindig párban. Az első madaramat (hím) eleinte egyedül tartottam, csak később vettem mellé párt, és nem is próbálkoztam komolyabban hang utánzására megtanítani. De kb. 3 éves korára kézhez szokott, nagyon sok helyre magammal vittem, és néhány szót tanítás nélkül megtanult. A párja viszont nem szelídült meg, mert nem foglalkoztam vele annyit. Sajnos az első madaram már elpusztult, de a párja most is megvan, egy új társsal.

És hiába, hogy sokaknak ez a véleménye, de szerintem nemtől független, hogy megtanul-e egy-két szót a madár.

2011. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én sok butaságot hallottam (sokat el is hittem), de se nem kell felvágatni a nyelvüket, se nem kell , hogy egyedül legyen, se nem kell , hogy him legyen a lényeg, hogy szeressen "csiripelni" . Nekem van 2 örvöspapagájom (abból a fajtából is a Kissándor papagáj) egy fiú és egy lány ( nincs felvágatva egyikük nyelve sem) és mégis beszélnek, sokat mondják hogy helo vagy mi van :)

szóval szinte bármilyen papagáj (nagyjuk) képes beszélni a lényeg, hogy sokat kell vele foglalkozni!!!

2011. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

lenne még egy kérdésem:)

pl a csóka vagy a szarka is tud beszélni?

2011. márc. 16. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!