Kezdőoldal » Állatok » Madarak » "Piheg" az uj hullamos papagaj...

"Piheg" az uj hullamos papagajom. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdo papagajtarto vagyok, ma hazahosztam az allatkereskedesbol a hullamospapagaj paromat. Par ora elteltevel vettem eszre hogy a him folyamatosan piheg.

A levegot a csoren keresztul veszi, ezt eloszor csak a stressznek tudtam be mert az elso par orajat toltotte otthon.


A hangulata egyebkent ( ahhoz kepest hogy teljesen uj helyen van!) jo, a kalitkat mar felfedezte a hintajat nagyon elvezi, cseveg is egy keveset. De a legzese orak utan sem csillapodott ugyanugy "piheg"!


Kerem aki tud valamilyen tanacsot adni irjon.


Elore is koszonom,


Sara


2011. jan. 20. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg hogy billegeti-e a farktollait a lélegzetvételének a ritmusára ha igen akkor azért piheg mert nehezen kap levegőt.

Mivel kezdő vagy írok pár alap dolgot:

-ne műanyag ülőrudakat adj nekik hanem fűzfa vagy nem permetezett gyümölcsfaágait és legalább az egyiket csak a feléig tudják átfogni hogy kopjon a karmuk

-a kalitkában mindig legyen csőrkoptató

-patkó alakú etetőt-itatót adj nekik mert ezeket rendesen ki lehet tisztítani

-mindennap amikor vizet cserélsz nekik mosd ki az egész itatót egy szivaccsal

-a kalitka aljába madárhomokot tegyél és hetente takarítsd(havonta pedig most ki az egész kalitkát,az ülőrudakat és a játékokat is mosd le)

2011. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beus35 ***** válasza:

Szerintem csak az új hely miatt!!

Mikor mi hazahoztuk a papagájt a szárnyait kitartotta,1 nap volt, a stressz miatt!!

Biztos nem lesz semmi baj!Eszik??Mert akkor oké!!

De ha pár nap után is csinálja,akkor állatorvoshoz vidd el!!

2011. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon Szepen koszonom mindket valaszt.

Szoval megfigyeles alatt tartom :)es megyek veszek csorkoptatot.

(Az ulorudak min kezeletlen fabol vannak) szoval azzal szerintem nem lesz baj.

Nagyon szepen koszonom a megnyugtatast! Valahogy nagyon megszerettem a kis fickot :) alig par ora alatt a csore kore csavat... :)

2011. jan. 20. 23:08
 4/5 Beus35 ***** válasza:

Én karomkoptatót tettem a rúdra!

Vitamint is vegyél neki!!


Hogy van a papagáj???

2011. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A papagaj jol van :)) Szepen eszik megnyugodott. :)

Tettem be nekik vastag faagat azt bontogatjak :)

Viszon most a nosteny kezdett el furan viselkedni ugyhogy felteszek egy uj kerdest errol mert elegge baljos....


Sara

2011. jan. 22. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!