Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vannak madarak, pl a seregélye...

Vannak madarak, pl a seregélyek, amelyek/akik rajokban közlekednek és messziről látva ezt, érdekes alakzatokat vesz fel a raj. Miért repülnek így? Mi a célja, funkciója? Mely más madarak csinálják még ezt hasonlóan?

Figyelt kérdés
Nem szükséges kijavítani, tudom, hogy hogyan helyes magyarul. Sokan úgy mondják, hogy a madár az "ami", de szerintem nem tárgyak, ezért szívesebben használom az "aki"-t esetükben. Más állatok esetében is.

okt. 5. 14:50
 1/4 anonim válasza:
Szia! V alakot gondolod ? sok szempont van vándorlásuk során !
okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nem a V alakot gondoltam, azok a vadlibák, ha jól sejtem.
okt. 5. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rajok örvénylésére gondolsz, ugye?


Az alábbi cikkben találsz részletes választ:

[link]


Röviden. Ez a fajta mozgás nem öncélú, a ragadozókat igyekeznek vele megtéveszteni. Kb. az a lényege, hogy amint a madarak megpillantják a ragadozót, olyan pozíciót vesznek fel, hogy minden mellettük repülő madárhoz képest egyenlő távolságra legyenek (a cikk szerint 7 másik madártól). Mivel a repülés dinamikus, ezért a távolságtartás folytonos korrekcióiból alakul ki a látványos örvénylés.

okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3. Igen, erre gondoltam. Köszönöm!
okt. 5. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!