Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj szelidítés, kiengedés?

Papagáj szelidítés, kiengedés?

Figyelt kérdés

Kezdő papagájtartó vagyok, mielőtt megvettem őket utánanéztem a dolgoknak, kalitka méret stb stb ahogy ugyanúgy a szelídítésnek is. Főképp gyakori kérdéseken tájékozódom, egyéb youtube videók mellett ahol én akkor azt olvastam hogy a szelídítés kalitkán belül megy, amit kisebb nagyobb sikerrel el is kezdtem már (a kezemből elveszik a kölest, a hím rá is áll az ujjamra, a nőstény félénkebb még de odajön, kíváncsi). Most ahogy újra olvastam a témában írják hogy a szelídítés csakis akkor amikor ki vannak engedve. Ezt most nagyon elbaltáztam?


Másik kérdés, bátorkodtam már őket kiengedni, de volt olyan hogy nem mentek vissza.. besötétítettem és úgy kaptam el őket egy kis ronggyal. Ez így megfelelő? Ezt is valamelyik válaszoló írta. Vagy van ennek valami más módja is? Mivel maguktól nem igazán mennek rá a kezemre.


Nekem már akkor sikerérzetem lenne ha amikor be kell menni a kalitkába rá álljanak a kezemre és ne kelljen ilyen rituálékat csapjak.

Tanácsot akár kritikát szívesen fogadok!



aug. 9. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik alap esetben, hogy kézszelíd madarat veszel, tenyésztőtől és akkor már bizalmasabb a kapcsolat, nem ijednek halálra az embertől. 1,5-2 hétig nem ajánlott kiengedni őket, mert préda állat lévén képes összetörni magát, illetve nem méri be a teret, koppan. Ez az ismerkedési szakasz, ahol annak függvényében cselekszel, hogy mennyire szelíd. Ha kézszelíd benyúlhatsz, ha vad, akkor tilos, mert a számára biztonságot jelentő kalitkában is veszélyt érzékel, amitől stresszelni fog és szintúgy összetörheti magát. Tehát alapvetően rengeteg múlik azon, mennyire szelíd, mit szabad és mit nem. Mivel madarak, alap, hogy reptetni kell a szobában és az elsőbbséget élvez, a szelídséggel kapcsolatban. Ha hetekig, hónapokig nem engeded ki, mert nem elég szelíd, vagy túlfélted, egyrészt nem fognak kijönni, másrészt elsorvadnak az izmaik, gyengül az immunrendszerük, szóval nem játék. Ha nem mennek vissza és vadak, türelemjáték, kajával visszacsalhatók. Törölközővel lefogásos dolog nagyon max akkor játszható be, ha nincs más lehetőség, mert stresszelheti őket és valljuk be, vannak finomabb módszerek is. Ha a szelidítés alakul, ujjra lehet őket léptetni és lazán berakni a helyükre. Engedd ki őket és ott alkoss bizalmat velük, ne zárt térben, ahol sarokba szorítod őket.
aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ! Meg fogom fogadni a tanácsaid! :)
aug. 9. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Majd akkor mennek vissza, ha akarnak. A törpe papagájom pontosan tudja hol lakik, vissza is tud menni, a kiengedés alatt végig rajtam mászkál, bújik a simogatásért. De ha azt mondom, hogy haza kell menni! Szúrás és vágás álló kesztyűt kellett vennem, hogy megfogjam! Egyébként a halháló egyszerűbb, mint a rongy, azzal kicsit messzebbről is meg tudod fogni. Vagy a szekrény tetejéről lezavarni. Ha itt tartasz a szelídítésben, már az óriási eredmény! Nagyon ügyes vagy, csak így tovább. Sajnos a madaraknak is önálló akarata van. A kecske papagájom hívom, mutatom a kalitkáját, máris bújik be. De őt kézzel nevelték fel. A törpe papagáj meg akkor megy haza, amikor ő akar. Ha éhes, vagy ha sötétedik, és le akar feküdni. Puszit ad bármikor, de próbáljam csak megfogni, mikor ő nem akar hazamenni!
aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
aug. 9. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!